Google odhalil plány na poskytování superrychlého připojení k internetu

Prvním městem, kde Google začne nabízet služby připojení k internetu rychlostí 1 Gb/s, je Kansas City.


Google informoval, že zde chce začít nabízet tyto služby na začátku roku 2012. Kansas City bylo zvoleno z mnoha důvodů, zejména pro možnou spolupráci s tamější komunitou a také lokální vládou. Google také bude moci využít stávající rozsáhlou síťovou infrastrukturu ve městě, takže nebude muset natahovat optická vlákna ve všech ulicích. Plán ještě čeká na schválení místní radou komisařů.

Google počítá s tím, že svoují nabídkou širokopásmového připojení v Kansasu obslouží 50 000 – 500 000 lidí za cenu, která má být konkurenceschopná vůči existující nabídce. Původně Google chtěl vybrat více míst pro nabídku svých služeb již koncem minulého roku, ale podle posledních informací další lokace stále zvažuje.

Zájem o poskytování 1 Gb připojení Googlem je přitom velký a přihlásilo se mu již 1 100 měst, které by tyto služby chtěly využívat. Například město Topeka se dokonce „řiťolezecky“ přejmenovalo v této souvislosti před měsícem na Google.

Starosta Kansas City Jore Reardon informoval, že připojení od Googlu budou moci ve městě zdarma využívat školy a některé další státní instituce. Sám Google pak považuje vybudování vysokorychlostní sítě za experiment pro zkoušku nové generace aplikací, nových technik nasazení a otevřeného přístupu.Komentáře