Google odrazuje uživatele od používání starých prohlížečů

Uživatelům starších verzí internetových prohlížečů se místo klasické vyhledávací stránky zobrazí stará podoba vyhledávače.

Google odrazuje uživatele od používání starých prohlížečů


Mnoho lidí si o víkendu na diskuzním fóru Googlu stěžovalo, že se jim vyhledávací stránka zobrazuje v podobě z roku 2013. Nejčastěji se to stávalo uživatelům prohlížečů Safari 5.1 a Opera 12. Společnost později ve své reakci na fóru přiznala, že se takto snaží uživatele zastaralých verzí prohlížečů přimět k upgradu.

Verze vyhledávače z roku 2013 postrádá některé moderní funkce. Výsledky vyhledávání se již zobrazí v klasickém formátu, ovšem každé další hledání musí být provedeno starou stránkou.

Někteří uživatelé se snažili zobrazení starého vyhledávače zabránit smazáním cookies, vypnutím rozšíření a přídavných modulů. Nemělo to však žádný efekt. Pro některé bylo jediným řešením změnit základní nastavení jejich prohlížeče tak, aby si Google myslel, že používají aktuálnější verzi prohlížeče.

Do diskuze na fóru se zapojila i jedna z vývojářek Googlu a i ta potvrdila, že skutečně nejde o žádnou chybu, ale o záměr. Společnost podle ní své vyhledávání neustále zlepšuje a některým zastaralým prohlížečům tak může nabídnout jen omezenou podporu. Uživatelům doporučila zavítat na stránku What Browser, která zobrazí aktuální verzi používaného prohlížeče a nabídne cestu k nejnovější aktualizaci.

 


Úvodní foto: Scanrail - Fotolia.com


Komentáře