Google představil mobil Nexus 4 a tablet Nexus 10

Nová zařízení s podporou nejnovější verze Androidu oznámil na blogu společnosti Andy Rubin, viceprezident mobilního a digitálního obsahu v Googlu.

Google představil mobil Nexus 4 a tablet Nexus 10


Google NexusGoogle v pondělí představil několik novinek bez ohledu na to, že plánovaná akce v New Yorku musela být kvůli hurikánu Sandy zrušena. Představení tedy proběhlo výlučně virtuálně. Mezi uvedenými novinkami najdeme hardware i software, konkrétně nový desetipalcový tablet Nexus 10, aktualizaci Nexusu 7 a nový smartphone od LG Nexus 4. Všechna zařízení poběží na operačním systému Android Jelly Bean 4.2. Ten podporuje psaní na klávesnici pomocí gest – Gesture Typing, a kameru Photo Sphere, která umožňuje fotit 360° fotografie pohyby nahoru, dolů a do stran.

Smarphone Nexus 4 s procesorem Qualcom Snapdragon S4 Pro má 4,7palcový displej a jeho cena bude začínat na 299 dolarech (5 700 korun) za 8GB verzi nebo 349 dolarů (6 700 korun) za verzi, která má úložný prostor o velikosti 16 GB. Nexus 4 má 2 GB paměti RAM a podporuje bezdrátové nabíjení, funkci Photo Sphere i Gesture Typing.

Další novinkou, kterou Google představil, je nová verze tabletu Nexus 7, který bude nyní k dostání v 32GB verzi a s podporou mobilních dat v sítích 3G. Oficiální cena tabletu je stanovena na 299 dolarů (5 700 korun).

Nový tablet od Samsungu Nexus 10 má největší rozlišení mezi tablety – 1560 x 1600 pixelů (300 pixelů na palec). Tablet má dva fotoaparáty: zadní s rozlišením 5 megapixelů a přední s rozlišením 1,9 megepixelů. Využívá dvoujádrový procesor A15.

Google také spustil svůj obchod s filmy a hudbou Google Play v několika dalších zemích, ale Česká republika mezi nimi stále není. Stejně jsme na tom s možností nákupu hardwaru pomocí tohoto online obchodu – pro český trh není stále k dispozici a zařízení se značkou Google je tedy třeba pořizovat u tuzemských prodejců.

Všechna tři zařízení podporují technologii NFC a dostupná by měla být 13. listopadu. Kdy a za jakou cenu budou k dispozici u nás, zatím není známé. Google také oznámil, že v jeho virtuálním obchodu s aplikacemi nazvaném Google Play je k dispozici přes 700 tisíc aplikací a dohnal tak náskok App Storu pro konkurenční systém iOS od Applu.

Úvodní foto: © Google


Komentáře