Google představil své vyhledávání v reálném čase

Společnost Google představila finální verzi svého nového vyhledávacího nástroje. Ten má uživatelům díky propojení s některými sociálními sítěmi umožnit vyhledávat v reálném čase.


Chtěli byste vědět, k jakým aktualizacím došlo na internetu právě teď? Ukazuje se, že nejste sami, což je také jeden z důvodů, proč se stránky typu Twitter Search setkaly s takovou popularitou. Toho si v říjnu letošního roku všiml i Google, který tehdy přišel s myšlenkou zapojit tento typ vyhledávání i do své vlastní technologie. A právě v nejbližších dnech by se toto vyhledávání v reálném čase mělo dočkat své premiéry.

Součástí stávajících výsledků vyhledávání se stane rolovací okno umístěné v horní části, kde uživatel nalezne nejaktuálnější informace k dané problematice. Jako zdroj těchto dat budou sloužit oblíbené sociální sítě, mezi které kromě výše zmíněného Twitteru patří například i Facebook či MySpace.

Například po zadání dotazu na dopravní situaci v konkrétné oblasti či počasí v oblíbeném letovisku se tak nad klasickými výsledky objeví i seznam příspěvků informujících o dané situaci, pokud možno co nejaktuálněji. O aktuální vyhledávání se již dříve Google pokusil se svou službou Trends. Aktuálnost jejích výsledků je však spíše sporadická.

Pro vytvoření vyhledávání v reálném času by Google nucen vyvinout více než dvanáct nových technologií. Celý projekt totiž vyžaduje sledování více než 1 miliardy rychle se měnících stránek a dokumentů. Google plánuje spuštění svého nového nástroje v nejbližších dnech. Zpočátku však bude k dispozici pouze vyhledávání v anglickém jazyce.Komentáře