Google+ přichází s možností ignorovat otravné uživatele

Jedná se o určitý typ méně agresivního blokování, které má zlepšit komfort uživatelů nové sociální sítě od Googlu.


Kromě klasické blokace přišel Google i s funkcí, která umožňuje jednoduše vypnout notifikace o tom, co určitá osoba dělá nebo co se vám snaží poslat, aniž to chcete vidět, vysvětluje Olfa Wichrowska, softwarová inženýrka Googlu na blogu sítě Google+. Cílem má být lépe reprezentovat reálné vztahy v sociální síti, i čemuž patří i možnost ignorovat lidi, s nimiž právě nechcete být ve styku, ale nechcete je zcela zablokovat. Ignorování má být jednoduchým způsobem, jak říci, že nyní nemáte o žádnou komunikaci zájem. Při kompletní blokaci totiž dojde k úplnému přerušení kontaktu a taková osoba pak nemá ani možnost vidět, co sdílíte, číst vaše komentáře a podobně. Ignorování má být tedy dosud chybějící funkcí s menšími důsledky než blokace.

Možnost ignorování má být k dispozici v podobě speciálního tlačítka na více místech sociální sítě spolu se zmíněnou funkcí blokování. Ignorování osoby je pak možné i kdykoliv zrušit buď pomocí panelu dalších akcí na stránce „Circles“ (jakýchsi kruhů, umožňující kategorizaci uživatelů do skupin), případně jednoduchým přesunutím uživatele do jiného kruhu.

Mezi další novinky, se kterými Google v poslední době přišel, patří třeba propojení tlačítka Google +1 s profily na síti Google+ či zavedení ověřených profilů, které mají zvýšit důvěryhodnost osob, jež na síti vystupují.Komentáře