Google přišel s funkcí našeptávání

Google svůj vyhledávač od včerejšího dne obohatil o funkci nazvanou prostě a jednoduše Našeptávač Google. Ten byl adaptován mimo jiné i pro českou verzi populárního search enginu.Google svůj vyhledávač od včerejšího dne obohatil o funkci nazvanou prostě a jednoduše Našeptávač Google. Ten byl adaptován mimo jiné i pro českou verzi populárního search enginu.

Možná jste si všimli, že Google se od včerejška chová jinak, než jste byli dosud zvyklí. V okamžiku, kdy začnete do vyhledávacího okna psát, objeví se pod rámečkem seznam navrhovaných výrazů nebo slovních spojení. Pokud tahle „našeptávaná“ řešení nepotřebujete, máte hned dvě možnosti. Buď je můžete klidně ignorovat a psát dál, anebo našeptávání vypnout úplně v nastavení stránky (klikněte na Nastavení stránky a pak na konci najdete Návrhy dotazu).

Nová funkce umožní efektivnější a pohodlnější vyhledávání:
Pomůže vám s formulací dotazu: Představme si, že hledáte „lázně“, ale nejste si přesně jisti jejich názvem:Nebo si nemůžete vzpomenout na text písničky o komárech nebo alespoň jméno interpreta? Zkuste třeba první slovo, která vás napadne.Na překlepech nezáleží: Pravopis kontroluje stejná technologie, která se vás ptá „Měli jste na mysli:“ a rovnou nabízí celá slova nebo zadání. Nemusíte znovu vypisovat celý dotaz, jen kliknete na to pravé slovo.Šetřete prsty: Chcete hledat „Sezimovo ústí", ale proč se namáhat, když Google nabídne celý název už po pár písmenkách?A jaký je váš názor na funkci našeptávání? Jste s ní spokojeni nebo vám naopak vadí? Podělte se s námi o své stanoviska v diskuzi k článku.


Komentáře