Google: Projekt Google Me nemá být konkurencí Facebooku

CEO Googlu Eric Schmidt v uplynulém týdnu poodhalil několik informací o dosud tajuplném projektu označovaném jako Google Me.


Jak se zdá, Google Me nebude tradiční sociální sítí, která by měla konkurovat těm stávajícím (původně se totiž spekulovalo o jakémsi „zabijáku Facebooku“, nyní tento nick převzal open source Diaspora) a teď se v souvislosti s Google Me hovoří spíše jako o určité sociální vrstvě. Ta by neměla být cílem sama o sobě, ale spíš jakýmsi prostředníkem, který bude klást důraz na propojení s již existujícími aplikacemi právě v sociální rovině. To v praxi bude znamenat, že uživatel by měl v různých aplikacích stejný seznam kontaktů a tito uživatelé by pak mohli společně komunikovat v rámci různých aplikací.

Podporovány budou samozřejmě webové aplikace Googlu, ale projekt Google Me by měl být otevřený i aplikacím třetích stran a měl by se tedy stát jakýmsi doplňkem již existujících služeb spíše než jejich konkurentem. A to včetně Facebooku.

Schmidt naznačil, že projekt by měl nastartovat již letos na podzim, ovšem dá se očekávat postupný rozjezd a podporované služby budou přibývat časem. Bližší detaily Google zatím nezveřejnil, takže konečná podoba bude asi spíše překvapením a není dokonce potvrzeno ani to, zda bude oficiálně používaný název Google Me či nikoliv.Komentáře