Google spustil novou mapovou službu pro firmy

Podle Googlu budou službu Maps Coordinate budou používat například pracovníci call center dodavatelů energií, když potřebují rychle zjistit, které servisní vozidlo je nejblíže místu poruchy.

Google spustil novou mapovou službu pro firmy


Nová cloudová služba Maps Coordinate je založena na mapovacích a geolokačních technologiích používaných v současných produktech od Googlu.

 

„Google Maps Coordinate kombinuje sílu našich mapovacích technologií s moderními chytrými telefony, což má firmám pomoci efektivněji organizovat činnost svých zaměstnanců," píše v blogovém příspěvku Daniel Chu, produktový manažer Googlu. Podle společnosti IDC bude do roku 2015 přístup k mobilnímu připojení více než 1,3 miliardy zaměstnanců, tedy asi 37.2 % z celkové pracovní síly.

 

Představy Googlu jsou takové, že službu Maps Coordinate budou používat například pracovníci call center dodavatelů energií, když potřebují rychle zjistit, které servisní vozidlo je nejblíže místu poruchy a zaslat mu potřebné informace o problému.

 

Aplikace pro chytré telefony může být konfigurována vzdáleně prostřednictvím webové konzole. Lze tak například upravit vstupní data obsahující informace o konkrétní pracovní pozici. Díky webové konzoli je také možné vytvářet seznamy zaměstnanců, sledovat je, přiřazovat jim práci a kontrolovat její realizaci. Google Maps Coordinate následně ukládá data na své servery, takže firmy mohou zpětně provádět jejich analýzu.

 

Zaváděcí cena služby Maps Coordinate byla Googlem stanovena na 15 dolarů za jednoho uživatele. Její API je možné integrovat se systémy třetích stran, stejně jako s dalšími firemními produkty od Googlu – Maps a Earth.

Úvodní foto: © Scanrail - Fotolia.com


Komentáře