Google testuje funkci dynamického vyhledávání

Podle některých komentátorů Google pracuje na novém nástroji pro svůj vyhledávač. Ten by nově mohl zobrazovat výsledky průběžně podle aktuálně zadaného obsahu vyhledávacího pole.


Jedním z prvních uživatelů, kteří na novou funkci upozornili, byl konzultant pro SEO optimalizaci Rob Ousbey. Ten na svůj blog umístil i video, ve kterém je funkce průběžného vyhledávání předvedena v praxi (viz http://www.youtube.com/watch?v=Ty71OxyQKKc). Do pole vyhledávání Ousbey postupně vkládá požadovaný text a společně s tím se průběžně mění nabídka tzv. našeptávače, na základě kterého se pak mění i samotný seznam nalezených odkazů. Uživatel tak vůbec nemusí mačkat klávesu Enter či tlačítko pro vyhledávání.

Mluvčí Googlu se k Ousbeyho objevu nechtěl vyjadřovat. Existenci nástroje nepotvrdil ani nepopřel. Zdroj blízký společnosti nicméně pravost videa potvrdil. Funkce se prý skutečně testuje, není však podle něj vůbec jisté, jestli se z tohoto experimentu stane masovější záležitost.

O možném využití nové funkce, alespoň v dohledné době, vážně pochybuje i Zeus Kerraval, analytik Yankee Group. Vzhledem k momentálnímu vytížení vyhledávače Google by se prý spuštění dynamického zobrazování výsledků nemuselo obejít bez problémů. Na počítačové systémy společnosti by to mohl být příliš velký šok.

Pokud by se však Googlu povedlo uvést technologii v život, pro konkurenční vyhledávače by byl velký problém udržet s ním krok. Již dříve Google v rámci jakéhosi inovačního boje, především s Bingem od Microsoftu, představil několik nových vylepšení pro svůj vyhledávač. Tím nejvýraznějším bylo určitě vyhledávání v reálném čase. Zajímavým nástroje je ale i služba Google Goggles. O obou se můžete více dočíst v článku Microsoft vs. Google: Vlna inovací mění tvář vyhledávání.Komentáře