Google ukončí panel nástrojů Meebo Bar

Google v červnu ukončí fungování služby Meebo Bar, která je určena ke sdílení obsahu z různých webových stránek. Nedávno získaný projekt i s původními zaměstnanci pohltí sociální síť Google+.

Google ukončí panel nástrojů Meebo Bar


Google koupil Meebo v červnu minulého roku. Kromě panelu nástrojů, jenž umožňoval přijímat a sdílet obsah z internetu (a uživatelům zobrazoval také reklamy) Meebo nabízelo i funkce okamžitých zpráv. V červenci minulého roku se Google rozhodl ukončit provoz Google Talk Chatback, jenž umožňoval provozovatelům webových stránek na své portály umisťovat jednoduchou webovou aplikaci, pomocí které mohli návštěvníci mezi sebou komunikovat. „V současné době je již služba zastaralá, takže Chatback vypínáme a doporučujeme provozovatelům webových stránek využívat panel nástrojů Meebo,“ uvedl tehdy Google na svém oficiálním blogu.

A nyní nastal čas na ukončení provozu Meeba. Služba zanikne šestého června a její vývojářský tým se bude nově soustředit na služby v rámci Google+, jež mají Meebo nahradit. „Panel nástrojů Meebo byl spuštěn, aby provozovatelům webových stránek přinesl nové návštěvníky a příjmy a tímto se náš tým bude i nadále zabývat,“ stojí na oficiálním blogu. Vlastníci webových stránek byli informováni, že po šestém červnu se na jejich webech přestane Meebo Bar načítat.

Vývojářský tým doporučuje, aby jednotliví vlastníci webů kód Meeba odstranili. Současně s tím byla zastavena možnost vytvoření nových panelů nástrojů Meebo pro další webové stránky. Meebo Bar Dashboard bude dostupný do 30. června, avšak majitelé portálů nebudou moci měnit po šestém červnu nastavení panelů nástrojů.

Úvodní foto: Beboy - Fotolia.com


Komentáře