Google vylepšuje Meet

Google se snaží držet krok s konkurencí a přidává do aplikace Meet funkce, které se osvědčily už v Zoomu či Teamsech.

Google vylepšuje Meet


Google, inspirován stále populárnějším Zoomem, ohlásil novinky pro svou G Suite for Education, zahrnující několik nových funkcí v Google Meet. Mezi nimi zobrazení více účastníků videokonference, personalizovaná pozadí, možnost „přihlášení se“ či lepší diagnostiku.

Dle Googlu G Suite for Education v současnosti využívá na 140 milionů vyučujících a studentů. Nové funkce by jim měly být k dispozici patrně ještě před začátkem nového školního roku.

V rámci samotné virtuální třídy Meet přidává dvě hlavní novinky: 1) možnost zobrazit galerii až 49 účastníků videokonference 2) kolaborativní tabuli, tedy de facto uzpůsobený Jamboard. Google do Meet přidá též funkci virtuálního zvednutí ruky, tedy přihlášení se o slovo, či možnost rozostřit si pozadí, případně přidat originální vlastní – obě tyto funkce už se osvědčily nejen u Zoomu, zavedl je též Microsoft do aplikace Teams.

Správci videokonferencí dostanou nově k dispozici nástroje pro jejich ovládání. V současnosti lze v Meet žádat o přijetí do skupiny opakovaně i poté, co jste byli odmítnuti. Nově bude možné těmto opakovaným žádostem zamezit, pakliže byl účastník z konference už odmítnut. Dle Googlu tak vyučující získají více klidu na práci. Ze stejných důvodů budou také defaultně blokováni anonymní uživatelé, ačkoliv toto nastavení si bude možno přizpůsobit.

Dodatečných prémiových funkcí se pak dočkají uživatelé G Suite Enterprise for Education. Mezi nimi analýz účasti uživatelů, diskuzních podskupin (breakout rooms), sekce Q&A, v níž studenti najdou odpovědi na nejčastější otázky bez toho, aby narušovali ráz výuky anebo ankety, v nichž budou moct studenti dále vyjádřit svůj názor.

Úvodní foto: © skvoor - Fotolia.com


Komentáře