Očekávaný "král" sociálních sítí Google Wave poodhalen

Společnost Google ve středu na I/O vývojářské konferenci předvedla svůj nástroj pro spolupráci a komunikaci Wave každému, kdo měl zájem si ho vyzkoušet.


Tento krok by měl vyvrátit dohady, že služba Wave, která vzbudila hodně rozruchu, když byla na minulé I/O konferenci vydána jako nehotový produkt, nebude nikdy široce k dispozici a jen z ní budou vyjmuty technologie a použity v jiném softwaru.

Wave, nástroj pro spolupráci který kombinuje e-mail, instant messaging, sdílení dokumentů, blogy, wiki a spravování multimédií, nejprve vzbuzoval velké nadšení, které pomalu začalo opadat, jelikož přístup k němu stále zůstává omezen.

Lidé proto začali diskutovat, zda se Wave vůbec stane hotovým produktem, jelikož nejsou údajně úplně jasně zřetelné příležitosti, kdy ho využít, a také by mohl uškodit jiným službám Googlu jako jsou třeba Gmail a Docs.

Tento scénář se nyní zdá být velmi nepravděpodobný, ačkoliv Google stále vysílá do světa zprávy, že produkt ještě není ve finální podobě, a tím tak má svobodu v případné radikální proměně tohoto nástroje nebo při kompletním stažení z trhu.

Google doufá, že uživatelé a vývojáři, kteří již dříve Wave vyzkoušeli, si nyní zkusí i novou verzi, jelikož je více stabilní, nabídka funkcí je širší a API je lepší, vyplývá to z vyjádření společnosti.

Na I/O konferenci společnost Google také oznámila Chrome Web Store, což je obchod, který se otevře později v tomto roce a vývojáři zde budou moci nabízet své zboží a zákazníci stahovat aplikace. Uživatelé budou moci do prohlížeče Chrome přidávat zástupce aplikací , které si koupily, zatímco vývojáři budou prodávat pomocí této stránky své aplikace a o transakce se bude starat Google.Komentáře