Google Wave se otevírá pro vybrané uživatele

Google Wave, intenzivně očekávaný nástroj pro spolupráci a komunikaci, je zase o krok blíže k vydání, brzy se uskuteční první představení pro vybrané uživatele.


V úterý v blogové zprávě uvedl výrobní manažer Lars Rasmussen a s ním i Stephanie Hannonová, produktová manažerka u společnosti Google, že firma pozve okolo sto tisíc uživatelů a vývojářů, aby jim předvedla tuto svou novou technologii. Pozvánky jsou rozesílány od této středy, jak prozradil Rasmussen ve zmíněné zprávě.

Blogeři společnosti Google poznamenali, že služba Google Wave, jež byla představena na konci letošního května, ještě není plně připravena na uvedení do plného provozu. Ale dodávají, že vývojáři nyní mají zájem na názor veřejnosti ohledně současné podoby tohoto nástroje.

"Máme v plánu požádat tyto první uživatele, aby nominovali osoby, které znají, a my jim také pošleme pozvánku na tuto zkušební akci, jelikož služba Google Wave je nejlépe využitelná pokud ji mají i rodinní příslušníci, kamarádi a kolegové," napsali Rasmussen a Hannon. "Toto je samozřejmě jen začátek. Pokud vše dobře půjde, tak brzy pozveme na vyzkoušení služby Google Wave mnohem více osob."

Služba Google Wave je webově založená a vytvořena za účelem spojit vlastnosti e-mailu, instant messagingu, blogování, platforem wiki, spravování multimédií a sdílení dokumentů. Využitím prostředí, které je podobné sociálním sítím, může tento nástroj také nabízet aplikace pro spolupráci a tvorbu komunit. Více o službě Google Wave se můžete dočíst v našem dřívějším článku Google Wave – zabiják Twitteru i Facebooku?Komentáře