GTS nabízí jednotnou síť MPLS ve východoevropském regionu

Regionální MPLS síť určenou pro koncové firemní zákazníky spustila firma GTS Central European Holding (GTS CE), jejíž součástí je i česká GTS Novera. Síť pokrývá pět zemí v regionu (Maďarsko, Polsko, Rumunsko, Slovensko a Českou republiku) a má centrální středisko síťového provozu v Praze.Regionální MPLS síť určenou pro koncové firemní zákazníky spustila firma GTS Central European Holding (GTS CE), jejíž součástí je i česká GTS Novera. Síť pokrývá pět zemí v regionu (Maďarsko, Polsko, Rumunsko, Slovensko a Českou republiku) a má centrální středisko síťového provozu v Praze.
Firmám působícím po Evropě umožní propojit regionální pobočky vysokokapacitním a plně zabezpečeným datovým spojením. Výhodou nové sítě je především stoprocentní propojení napříč zeměmi regionu.
Zatímco většina běžných mezinárodních MPLS sítí je ve skutečnosti tvořena množstvím vzájemně propojených sítí pokrývajících jednotlivé země, GTS CE nabízí zákazníkům skutečně jednotnou síť pokrývající celý region střední Evropy. Výhodou takového je mimo jiné centrální řízení, vyšší dostupnost sítě či rychlejší oprava v případě poruchy.
„Spuštění nové sítě považujeme za velmi významné,“ říká Stuart Evers, ředitel pro mezinárodní obchod skupiny GTS CE. „Jednotná, centrálně řízená síť plně pokrývající celou střední Evropu je v regionu opravdu unikátní a uživatelé telekomunikačních služeb po takové službě volají už nějakou dobu.“
MPLS technologie umožňuje výstavbu jednotné sítě poskytující datovou a hlasovou komunikaci mezi pobočkami zákazníka s garantovanou úrovní QoS (Quality of Service) a SLA (Service Level Agreement). Umožňuje logicky a bezpečně oddělenou privátní síť VPN pro každého zákazníka a nabízí množství služeb s přidanou hodnotou.


Komentáře