HTC G1: Kdy se dočkáme mobilu s Androidem v češtině?

Tento týden byl v New Yorku představen první smartphone G1 pracující na platformě Android. Zatím je však k dispozici jen v angličtině a na lokalizaci si bude potřeba ještě několik měsíců počkat.Tento týden byl v New Yorku představen první smartphone G1 pracující na platformě Android. Zatím je však k dispozici jen v angličtině a na lokalizaci si bude potřeba ještě několik měsíců počkat.

Specialisté společnosti HTC a Google strávili podle svých slov tři roky návrhem a vývojem platformy Android, než se dostala do finální podoby zhmotněné v smartphonu G1. Název G1 odkazuje k tomu, že je to první přístroj pro platformu Googlu, nicméně HTC jej označovalo během vývoje jako Dream. John Wang, vedoucí marketignu ve společnosti HTC říká, že práce na anglické verzi již skončila, ale nyní jeho firmu čekají další měsíce ladění lokalizací. Nový smartphone by měl být ve většině dalších jazyků k dispozici do šesti měsíců, což však někomu může přijít jako poměrně dlouhá doba.
Nenechte si ujít:
Google rozdává miliony na podporu Androidu

Android ožil v Barceloně

HTC má nový smartphone S740 s QWERTY klávesnicí

iPhone vytlačuje z trhu konkurenční smartphony

iPhone 3G: Jak jej hodnotí analytici?

Analýza: Symbian změní mobilní svět na open source
Termín lokalizace pak koreluje s termínem dodávek na další trhy a v evropských zemích jako je Rakousko, Česká republika, Německo nebo Holandsko se tyto přístroje neobjeví dřív, než v prvním čtvrtletí příštího roku. Wang také nedokázal potvrdit, kdy bude hotová verze v čínštině, což je rodný jazyk většiny zaměstnanců firmy HTC, která má centrálu na Tchajwanu.

Dokonce se zatím ani neví, kdy tento přístroj bude k dispozici v Asii nebo kdekoliv jinde kromě západních trhů a Evropy. Nicméně doba, kterou jeho přizpůsobení lokálním podmínkám zabere, bude zatím nahrávat jeho konkurentům jako například iPhonu 3G od Applu.


Komentáře