Huawei odkládá vydání skládacího telefonu Mate X

Huawei nechce napodobit fiasko Samsungu a odkládá vydání svého skládacího telefonu až na konec léta.

Huawei odkládá vydání skládacího telefonu Mate X


Po jarním fiasku s odloženým vydáním Samsung Galaxy Fold odkládá vydání svého skládacího smartphonu Mate X také Huawei. Z červnového termínu na zářijový.

Podle deníku Wall Street Journal musí firma telefon, jehož zaváděcí cena je 2600 dolarů, ještě „náležitě otestovat“. Při svém únorovém představení byl Mate X v boji s konkurenčním Galaxy Foldem považován za designově vydařenějšího a tenčího favorita, přestože při prezentaci na Mobile World Congress si jej novináři mohli osahat jen na pár desítek vteřin.

Potřeba dodatečného testování je bezpochyby z velké míry úkolem pro inženýry Huaweie, nedávné obchodní zásahy proti firmě ze strany USA však dozajista též hrají svou roli.

Není například vůbec jisté, zda Mate X bude schopný rozjet googlovský Play Store. Umístění čínského výrobce na černou listinu a omezení spolupráce s americkými firmami se týká všech jejích budoucích výrobků, Mate X však byl v době uvalení restrikcí již ve výrobě…

Do toho se mezitím objevily zprávy o tom, že Huawei coby plán B dokončuje vývoj vlastního operačního systému Hongmeng, který chce uvést v život zkraje příštího roku.

Pozdržení vydání Mate X se tak zdá být správným rozhodnutím, které má v současné situaci do značné míry preventivní význam. „Nechceme vydat produkt, který by mohl pošramotit naši reputaci,“ uvedl zástupce společnosti.

Může se zdát, že jde ze strany firmy o zbytečnou paniku, příklad Samsungu však dokládá opak. Poté, co první uživatelé Galaxy Fold hlásili problémy s obrazovkami telefonů, řada distributorů zrušila své předobjednávky.

Samsung sice tvrdí, že na odstranění problémů pracuje a Foldu se prý dočkáme, v závodu skládacích telefonů se však v současnosti čeká ani ne tak na to, který vyjde jako první, ale spíš až na to, který vyjde později.

Úvodní foto: Huawei


Komentáře