IE9 poběží na Windows 7 jen se SP1

Uživatelé nejnovějšího operačního systému od Microsoftu, kteří počítají s používáním prohlížeče IE9, budou nuceni provést upgrade na Service Pack 1.


Podle seznamu FAQ (nejčastěji kladených otázek) zveřejněného na stránkách Microsoftu, na Windows 7 poběží Internet Explorer 9 jen s nainstalovaným prvním Service Packem (SP1). U majitelů starších Windows Vista pak bude vyžadována přítomnost SP2. Datum vydání pro SP1 přitom Microsoft zatím nestanovil, obecně se však dá očekávat, že se tak stane v první polovině příštího roku. U IE9 by pak podle některých odborníků mohlo k uvolnění dojít v dubnu 2011.

Přítomnost jistých opravných balíčků vyžaduje již nyní i beta verze IE9, která je volně k dispozici od 15. září. Zájemci o testování nového prohlížeče si musí stáhnout dvě aktualizace uvolněné v červnu a dvě v srpnu – jde zejména o opravy chyb v grafice. Finální verze IE9 však bude zjevně náročnější. Microsoft přitom SP1 charakterizuje pouze jako sbírku několika bezpečnostních záplat a na rozdíl od SP2 pro Windows XP tak nemá obsahovat žádné nové funkce.

Tímto novým požadavkem Microsoft jen zvýšil své nároky na potencionální uživatele deváté verze prohlížeče Internet Explorer. Ze seznamu podporovaných operačních systémů totiž již dříve vymazal devět let starý OS Windows XP, který přitom stále dominuje trhu s desktopovými systémy. Microsoft v tomto týdnu také vyzval podnikové zákazníky, aby s nasazením Windows 7 nečekali až na uvolnění IE9. Zatím prý mají využít kombinace Windows 7 a IE8.Komentáře