Instagram už je číslo 2. Překonal Twitter

Instagram vznikl před pěti let jako stránka pro přidávání fotografií a videí. Nyní v počtu uživatelů suverénně přeskočil Twitter a ve světě sociálních sítí převzal pomyslné druhé místo – hned za svou rodičovskou společností Facebook.

Instagram už je číslo 2. Překonal Twitter


„Vzhledem k tomu, že Facebook Instagram vlastní, rozhodně to z něj činí krále sociálních sítí,“ uvedl analytik společnosti The Grabriel Consulting Group Dan Olds. „Instagram se zaměřuje zejména na mobilní zařízení a jeho uživatelé mohou své fotky velice rychle nahrávat. Má také nálepku „cool“ sítě se slavnými osobnostmi. Její uživatelé se pak sbírají především mezi mladými lidmi.“

Instagram přitom roste čím dál rychleji. V prosinci loňského roku společnost přesáhla hranici 300 milionů měsíčních uživatelů. O necelý rok později pak síť získala dalších 100 milionů uživatelů.

I přes obrovský nárůst měsíčních uživatelů je však Instagram stále daleko za Facebookem. Na ten se měsíčně podívá více než 1 miliarda uživatelů.

Instagramu se však podařilo předběhnout Twitter, který v červnu oznámil, že má 316 milionů měsíčních uživatelů. Google+ je také pozadu s přibližně 300 miliony uživateli.

„Podobné milníky jsou sice důležité, nás však více zajímá to, jak vizuální komunikace pomáhá nadále zmenšovat svět okolo nás,“ napsal Instagram na svém blogu. „Naše komunita je čím dál více globální. Přes 75 procent uživatelů žije mimo Spojené státy. Všechny nové Instagramery srdečně vítáme!“

Z posledních 100 milionů přidaných uživatelů jich podle společnosti více než polovina žije v Evropě a Asii. Mezi země, kde se přidalo nejvíce uživatelů, patří Brazílie, Japonsko a Indonésie.

„To, že Instagram přeskočil Twitter je důležité a pravděpodobně to některé překvapí,“ tvrdí Olds. „Instagram byl vnímán spíše jako síť nakloněná mladým lidem. To, že má najednou více uživatelů než Twitter, musí znamenat, že se pomalu dostává také k dospělým.“

Pomalý růst počtu uživatelů a slabý reklamní potenciál Twitteru zneklidňuje jeho investory již od roku 2013, kdy šla společnost na burzu.

Úvodní foto: Fotolia © architect.aleks


Komentáře