Internet Explorer 8.0 beta 2 přijde v příštím čtvrtletí

Společnost Microsoft plánuje vypustit druhou betaverzi prohlížeče Internet Explorer 8.0 (IE8) do konce zářía. Potvrdil to manažer Microsoftu Nick MacKechnie, který současně upozornil webové designéry, aby přidávali tagy pro kompatibilitu na své stránky, neboť jinak riskují problémy se zobrazováním těchto stránek, až bude nový prohlížeč vypuštěn.Společnost Microsoft plánuje vypustit druhou betaverzi prohlížeče Internet Explorer 8.0 (IE8) do konce září. Potvrdil to manažer Microsoftu Nick MacKechnie, který současně upozornil webové designéry, aby přidávali tagy pro kompatibilitu na své stránky, neboť jinak riskují problémy se zobrazováním těchto stránek, až bude nový prohlížeč vypuštěn.

Zhruba před třemi měsíci byly vypuštěna první betaverze IE8, přičemž v té době Microsoft ještě nespecifikoval, kdy hodlá vydat další testovací verzi, ačkoliv regulérně informuje o postupu vývoje nového prohlížeče ve firemním blogu. Jak již bylo řečeno, Nick MacKechnie z Microsoftu zdůraznil, že webový designéři a provozovatelé internetových stránek a sítí by měli začít postupně přidávat do HTML kódu svých webů tagy pro kompatibilitu, neboť jinak se tyto stránky v Internet Exploreru 8.0 nemusí zobrazovat správně.

Tyto tagy mají Internet Explorer 8.0 instruovat, aby zobrazil stránku v módu kompatibility s Internet Explorerem 7.0, neboť jako výchozí mód bude v novém prohlížeči nastaveno zobrazování stránek v nových standardech IE8. Tento režim sice není zcela slučitelný s předchozími verzemi Internet Exploreru, ale více se drží oficiálních webových standardů, díky čemuž pak IE8 snáze prochází například testy Acid, které ukazují kompatibilitu se zmíněnými standardy.

Surfování při nastavení zobrazování stránek v módu IE8 však může způsobit, že se „neošetřené“ stránky, napsané pro předchozí verze Internet Exploreru, budou zobrazovat jinak, než bylo původně zamýšleno, říká MacKechnie a dodává, že bez zásahu vlastníků takových stránek nelze zajistit, aby se na nich nezobrazoval v novém Internet Exploreru nesmyslný obsah.

Více informací o tom, jaké konkrétní novinky IE8 přináší, lze najít v článku Pět věcí, kterými vás nadchne Internet Explorer 8.0.

Pro zajímavost, první betaverze IE8 není příliš široce používaná. Podle posledního zkoumání společnosti Net Applications měl tento prohlížeč podíl jen 0,02 % mezi všemi používanými browsery (což je pro srovnání zhruba stejně, jako množství lidí, kteří pro surfování používají Sony Playstation s prohlížečem verze 5.0). IE7 pro změnu používalo 45,9 % uživatelů. Nejrůznější testovací verze konkurečního Firefoxu 3.0 pak podle Net Applications používá 0.39 % uživatelů. Více o podílech prohlížečů lze najít zde.
Nenechte si ujít:
Microsoft představil novou generaci webových aplikací

Firefox 3.0 versus Internet Explorer 8.0 – jak pokračuje jejich vývoj?

Firefox 3.0 dramaticky snižuje nároky na paměť

Firefox má téměř 30% podíl na evropském trhu

Internet Explorer 8 Beta 1 je údajně těsně před vydáním

Nové funkce, které si zamilujete na Firefoxu 3.0

První betaverze IE8, která běží na Windows XP, Vista, Server 2003 a Server 2008 je k dispozici ke stažení ze stránek Microsoftu.

Aktualizace: Podle posledních zpráv by měla být druhá betaverze IR8 hotova již během srpna.

Zdroj: Computerworld.com


Komentáře