Internet Explorer 8.0 je již k dispozici i v češtině

Microsoft uvolnil druhou veřejnou testovací verzi internetového prohlížeče Internet Explorer 8 v českém jazyce. Internet Explorer 8 beta 2, který je dostupný pro systém Windows XP, Windows Vista a Windows Server 2003 a 2008, přináší podle slov výrobce celou řadu nových funkcí. Zatímco beta 1 byla určena především programátorům a webovým designérům, druhá testovací verze obsahuje takové funkce, které využijí již široké řady uživatelů.Microsoft uvolnil druhou veřejnou testovací verzi internetového prohlížeče Internet Explorer 8.0 (IE8) v českém jazyce. Internet Explorer 8 beta 2, který je dostupný pro systém Windows XP, Windows Vista a Windows Server 2003 a 2008, přináší podle slov výrobce celou řadu nových funkcí. Zatímco beta 1 byla určena především programátorům a webovým designérům, druhá testovací verze obsahuje takové funkce, které využijí již široké řady uživatelů.

V současnosti díky rozšíření možností testování může prakticky každý, kdo chce přispět k vývoji IE8, poslat e-mail na adresu IESO@microsoft.com, pokud objeví nějaké chyby a nedostatky tohoto prolížeče.

Mezi hlavní novinky IE8 patří například tyto funkce:
  • Inteligentní vyhledávání: Zobrazení doporučených výsledků hledání od oblíbených vyhledávacích serverů nebo z historie předchozích hledání. Vizuální vyhledávání a nabídka často vyhledávaných frází.
  • Technologie Web Slices: Tato novinka umožňuje monitorovat změny na oblíbených stránkách uživatele. Vždy, když se na takové stránce objeví nový obsah, uživatel je na něj upozorněn, díky čemuž odpadá nutnost neustále se na stránky vracet a nový obsah hledat.
  • Akcelerátory: Tato funkce podstatným způsobem zjednodušuje a zrychluje prohledávání internetových stránek. K vyhledání místa na mapě, překladu textu, odesílání zprávy apod. stačí díky této funkci pouze pár kliknutí myší. Výhodou je, že uživatel nemusí v některých případech opustit danou stránku.
  • Filter SmartScreen: Zcela nová funkce, která rozšiřuje bezpečnostní vlastnosti vyhledávače. V případě, že uživatel narazí na podvodné či nebezpečné stránky, které by mohly obsahovat phishing či malware, SmartScreen Filter jej na to upozorní.
  • InPrivate prohlížení: Funkce Internet Exploreru 8, která umožňuje procházet webové stránky bez zanechání stop v historii vyhledávaných stránek. Tuto funkci ocení uživatelé například v takových situacích, kdy chtějí rodinnému příslušníkovi zajistit překvapení, u něhož nechtějí, aby bylo předem odhaleno. Tato funkce si proto rychle získala přezdívku "porno mód".
  • Režim kompatibility: Funkce zabudovaná do prohlížeče Internet Eploreru 8, která umožňuje bezproblémové zobrazení webových stránek, které byly navrženy k prohlížení ve starších verzích prohlížečů.
Internet Explorer 8 beta 2 v českém jazyce si je možné již nyní stáhnout ze stránek: www.microsoft.cz/ie8. Verze pro Windows XP má délku 16 MB, pro Vistu je to pak 13,6 MB. Na uvedené adrese získáte také další informace a kompletní přehled novinek obsažených v nové verzi prohlížeče.


Komentáře