Internet Explorer 8 bude zpětně kompatibilní se staršími verzemi

Společnost Microsoft, která vyvíjí novou verzi svého prohlížeče Internet Explorer 8.0 vydala tento prohlášení týkající se jeho kompatibility se staršími verzemi. Nový Internet Explorer (IE) by měl totiž pracovat s novými standardy a řada webových vývojářů na tuto skutečnost reagovala s rozpaky.Společnost Microsoft, která vyvíjí novou verzi svého prohlížeče Internet Explorer 8.0 vydala tento prohlášení týkající se jeho kompatibility se staršími verzemi. Nový Internet Explorer (IE) by měl totiž pracovat s novými standardy a řada webových vývojářů na tuto skutečnost reagovala s rozpaky.

Nyní je zřejmé, že v IE 8 bude zabudován mód zpětné kompatibility s verzemi 6 a 7, a není se proto potřeba obávat problémů s prohlížením stránek, optimalizovaných pro tyto prohlížeče. Kompatibility bude podle Chrise Wilsona, jednoho z architektů této platformy u Microsoftu, dosaženo přidáním určitého metaprvku, díky kterému dojde podle Wilsonových slov k vytvoření vyvážených „super standardů“.
Nenechte si ujít:
Nové funkce, které si zamilujete na Firefoxu 3.0 (1. část)

Nové funkce, které si zamilujete na Firefoxu 3.0 (2. část)

Firefox 3.0 již klepe na dveře

Google a Firefox bojují proti phishingu
Microsoft již na sklonku uplynulého roku ohlásil, že pracovní verze IE 8 prošla testem, označovaným jako Acid2, který má ukazovat podporu standardů v daném prohlížeči. Release Candidate verze tohoto nového browseru by se měla objevit do poloviny roku 2008, a pokud půjde vše hladce, mohla by být finální verze k dispozici do konce tohoto roku.

O něco dříve by snad mohla být k dispozici i finální verze Firefoxu 3.0 od Mozilly, i když datum jejího uvedení také nebyl zveřejněn. Nicméně na sklonku minulého roku byla uvedena již druhá bateverze, která vyvolala řadu pozitivních ohlasů. Zatímco Mozilla nechává do vývoje Firefoxu poměrně široce nahlížet, konkurenční Microsoft Internet Explorer 8 je zatím zahalen rouškou tajemství a informace, které o něm pronikají na veřejnost jsou zatím poměrně kusé.


Komentáře