Internetové vysílání v plné televizní kvalitě PAL spustila Česká televize

Internetové vysílání i archiv ČT je od minulého pátku uživatelům k dispozici v plné televizní kvalitě. Bezplatná služba na www.ivysilani.cz nabízí streamy o datovém toku až 1,5 Mb/s.Internetové vysílání i archiv ČT je od minulého pátku uživatelům k dispozici v plné televizní kvalitě. Bezplatná služba na www.ivysilani.cz nabízí streamy o datovém toku až 1,5 Mb/s.
Prozatím se jedná o betaverzi řešení (dostupná je i dosavadní omezená varianta) iVysílání. Bezplatná služba nabízí živé internetové vysílání zpravodajské stanice ČT24, živé internetové vysílání vlastních pořadů uváděných na ČT1 a ČT2 i rozsáhlý archiv. Ten skýtá ke zhlédnutí téměř všechny pořady vlastní výroby České televize zpětně od 1. února 2005, tedy více než 15 000 hodin záznamu.
„Diváci si mohou přehrávat pořady, které v běžném vysílání nestihli. Zhlédnou je v plné televizní kvalitě! Vrátit se k nim mohou, kdy chtějí a kolikrát chtějí, archivace pořadů není časově omezená. Televize se tím přestává omezovat na lineární, pevně dané vysílací schéma. Díky iVysílání si každý divák může sestavit svůj vlastní program,“ říká Petr Svatoš, vedoucí Internetu ČT.
iVysílání využívá souběžně technologie Windows Media i Real Media, pokrývá tak všechny počítačové platformy. Nejvyšší kvalita streamů o datovém toku 1,5 Mb/s dosahuje rozlišení PAL 720 × 576 obrazových bodů, tedy zmíněné plné televizní kvality.


Komentáře