Jak dobře je zabezpečené sázení přes internet?

Společnost Tipsport vydala "manuál", který popisuje fungování sázení přes internet na webu tipsport.net. Z vyjádření jsme vybírali část věnovanou zabezpečení, proto se i vy můžete nyní podívat, jak je tato služba údajně zabezpečena.Společnost Tipsport vydala "manuál", který popisuje fungování sázení přes internet na webu tipsport.net. Z vyjádření jsme vybírali část věnovanou zabezpečení, proto se i vy můžete nyní podívat, jak je tato služba údajně zabezpečena.

Zaměříme se hlavně na otázky registrace, zneužití hesla a důvěrných osobních údajů:

Jakým způsobem bude ze strany Tipsportu zajištěno, aby internetové sázení nemohli využívat osoby ve věku pod 18 let, a jakým způsobem bude probíhat registrace sázkařů?
Každý klient, který bude chtít využívat internetového sázení tipsport.net, musí přijít na jakoukoliv pobočku sázkové kanceláře Tipsport. Zde proběhne ověření totožnosti, kdy v rámci přihlášky musí žadatel prokázat splnění věkového limitu 18 let. Tipsport má takových provozoven v tuto chvíli 1 020. Zde také získá dočasné jedinečné heslo, které mu umožní vstup do internetové aplikace, kde si pak nastaví vlastní vstupní kódy, které brání případnému zneužití a zřídí si tak vlastní herní účet.

Jak Tipsport zamezí tomu, aby přístupové heslo nevyužily třetí osoby? Aby třeba syn na internetu neprosázel peníze svého otce?
V první řadě každý zájemce o internetové sázení v rámci registrace podepisuje prohlášení, že neposkytne údaje o vstupních kódech třetí osobě. A jestliže potom otec poskytne synovi PIN, tak je to stejné, jako kdyby mu půjčil svoje auto, ačkoliv nemá řidičák, anebo kdyby dopustil, že se jeho nezletilé dítě dostane přes počítač v rámci internetového bankovnictví k jeho účtu. Mimochodem, aplikace Tipsportu má tzv. princip „usnutí“, tzn., že když se v ní aktivně nějaký čas nepracuje, aplikace se automaticky vypne a musíte se znovu přihlásit. I to je ochrana před zneužitím.

Jsou moje osobní údaje, které musím poskytnout při založení herního účtu, u Tipsportu v bezpečí?
Ano, poskytnuté osobní údaje jsou zabezpečené v souladu se Zákonem č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů, přičemž úroveň zabezpečení je vysoká. Softwarová aplikace, na níž bude tipsport.net provozován, byla certifikována oficiální certifikační autoritou, kterou určilo ministerstvo financí.
Nenechte si ujít:
McAfee: Nejčastější vánoční podvody

Trend Micro: Jak kyberzločinci zneužívají vánoční svátky

Chyb v Internet Exploreru je více než se předpokládalo

AVG: Pozor na vánoční blahopřání

Jak se Tipsport bude snažit zamezit negativním jevům spojených s on-line sázením?
Tipsport se přihlásil k dodržování evropských standardů tzv. zodpovědného hraní a vytvořil „Kodex zodpovědného hraní“, kde definoval deset obecných pravidel, řekněme rad či doporučení. Ty budou zveřejněny na internetových stránkách. Dále zajistíme přehledný přístup ke všem údajům o vlastní hře, sázkách, vlastní bilanci. Zároveň je Tipsport jedním z iniciátorů projektu Rubikon, jehož cílem je právě upozornit na problematiku zákazu přístupu nezletilých k sázení a zvýšit právní povědomí a důsledky porušování tohoto zákona. Jde o vzdělávací a znalostní soutěž pro studenty, v první fázi realizovanou v Plzeňském kraji, jehož realizátorem je nezisková organizace AISIS Kladno.


Komentáře