Jak si udělat pěkný web, ačkoliv neznáte ani HTML

HTML, CSS, JavaScript, nejspíše jQuery a také třeba PHP. To všechno potřebujete znát, abyste si mohli naprogramovat slušný web. Slovem „slušný“ přitom myslíme „průměrný“. Chcete-li nakódovat web s wow efektem, budete potřebovat ještě daleko hlubší znalosti, frameworky atd. Nebo ne?

Jak si udělat pěkný web, ačkoliv neznáte ani HTML


Webové stránky dnes potřebuje skutečně každá společnost. Díky tomu se rozrůstá i počet firem, které se snaží nabízet levné webové stránky, nicméně pro živnostníky či začínající drobné společnosti může být i jimi požadovaná částka stále vysoká. Co takhle vytvořit si vlastní webové stránky? Ušetříte, a ještě získáte možnost udělat si všechno podle sebe.

Vyberete si šablonu a vše naklikáte

Umíte pracovat ve Wordu či jiném textovém procesoru? Pak zvládnete i udělat si web. Tedy aspoň s pomocí nástroje Saywebpage.com. Nemáte vůbec tušení, jak vytvořit web? Ani ho nepotřebujete. Prostě se jen podíváte na existující šablony, vyberete si tu, která se vám nejlépe hodí, a přizpůsobíte si ji. Napíšete si vlastní texty, dodáte své fotografie a obrázky, vyberete správné barvy. A tím veškerá práce končí. Za prvé nemusíte umět programovat a za druhé se nestaráte o takové věci, jako je výběr hostingu.

Získáte i e-mail a .cz doménu

Tvorba webových stránek zdarma je mýtus. Všude od vás budou něco chtít, a pokud ne ve formě peněz, tak si u vás na webu umístí aspoň reklamy, které jim vydělávají. V případě Saywebpage.com platíte měsíční paušál. U nejlevnější varianty jde o 99 Kč měsíčně, přičemž v ceně je hosting, .cz doména i e-mailová schránka, abyste mohli používat profesionální adresu.

V dražší variantě je pak ještě možné propojit si web s Google Analytics a sledovat návštěvnost. V nejdražší možnosti je zahrnutá i tvorba webu na míru. Tím byste ale přišli o tu největší výhodu celého systému – šanci vytvořit si webové stránky přesně podle svých představ.

Úvodní foto: Fotolia - Rawpixel.com


Komentáře