Jak virtuální realita mění podnikovou mobilitu

Rozšířená i virtuální realita neodvratně směřují do podnikové sféry a k mobilním implementacím. Úvahy nad správou těchto technologií tedy nejsou vůbec předčasné.

Jak virtuální realita mění podnikovou mobilitu


Mnoho z těchto zařízení vychází z Androidu, a bude proto obsahovat minimálně část sady rozhraní API pro správu této platformy, tvrdí Taylor. „V krátkodobém horizontu tato rozhraní API – v současné době navržená především pro provozní a podpůrné potřeby běžných případů použití smartphonů a tabletů – nevyhovují zcela potřebám HMD pro nasazení AR a VR.“

Dodavatelé softwaru a mobilních produktů mezitím podnikají kroky k podpoře těchto technologií – nebo podle odborníků pravděpodobně brzy budou.

„Systém Windows 10 byl vytvořen s ohledem na AR a VR, takže na to Microsoft myslel minimálně od doby, co představil před téměř třemi lety HoloLens,“ uvádí Llamas.

Kromě toho Microsoft zahrne kompatibilitu Windows Mixed Reality do svých nabídek služeb a správy a zajistí, aby její hlavní nabídka včetně platforem Office, Azure a Dynamics také podporovala AR a VR.

„Do hry nyní vstupují společnosti Apple a Google s jejich nedávnými oznámeními pro ARKit a ARCore,“ uvádí Llamas. „Vzhledem k těmto trendům lze očekávat, že podniková mobilita bude brzy následovat.“

Z perspektivy EMM se budou rozhraní API pro správu zařízení Android i nadále vyvíjet a „ti lepší dodavatelé EMM jsou obvykle připraveni tato rozhraní API podporovat ihned nebo velmi krátce po jejich vydání“, prohlašuje Taylor.

Organizace by podle něj měly považovat spravovatelnost a podporovatelnost za primární požadavek a měly by minimálně znát plány dodavatelů HMD a jejich harmonogram pro integraci s EMM.

„Celkově lze říci, že každý rok vidíme dvojciferný růst trhu AR a VR a díly skládačky do sebe zapadají,“ uvádí Llamas. „Očekávejte, že AR a VR budou zanedlouho běžnou pracovní výbavou.“

 

Tento příspěvek vyšel v Computerworldu 3/2018. Časopis (starší čísla i předplatné těch nadcházejících) si můžete objednat na adrese našeho vydavatelství.Úvodní foto: Fotolia © Sergey NovikovVyšlo v Computerworldu 3/2018
Komentáře