Jízdní řády míří na iDnes.cz

Od září 2007 se stala vlastníkem domén jizdnirady.cz a idos.cz a provozovatelem internetových stránek s kompletními jízdními řády pro Českou republiku společnost Mafra.Od září 2007 se stala vlastníkem domén jizdnirady.cz a idos.cz a provozovatelem internetových stránek s kompletními jízdními řády pro Českou republiku společnost Mafra.
Rodina iDNES.cz se rozroste o vyhledávání spojení v autobusové, vlakové, městské hromadné a letecké dopravě. Provozována bude také verze pro nevidomé.
Mediální skupina MAFRA odkoupila od společnosti Chaps uvedené internetové domény a současně se s touto společností dohodla na dodávání technologie pro provozování jízdních řádů na iDNES.cz.
„Vítáme partnerství s mediální skupinou MAFRA, které nám umožní, abychom se soustředili na vývoj dopravních aplikací, jímž se naše firma dlouhodobě zabývá. Internetový obchod spojený s provozováním IDOS rádi přenecháme zkušenému týmu Mafra a budeme fungovat jako jeho technologický partner a dodavatel“, říká Peter Chlebničan, jednatel a vlastník společnosti Chaps.
„Po letech nejistoty se nám podařilo zpřehlednit vztahy na českém internetu tak, že koupí domén skončí spekulace o možném zneužívání jízdních řádů pro umělé zvyšování návštěvnosti některými servery,“ uvedl Stanislav Holec, ředitel multimediální divize Mafra.


Komentáře