Kancelář od Sony Ericsson vždy po ruce

Sony Ericsson představil přístroj P1i. Kompaktní zařízení kombinuje mobilní telefon s plnohodnotným e-mailovým klientem, internetovým prohlížečem, kapesním počítačem a fotoaparátem. To je určeno hlavně pro mobilnější uživatele. Kromě UMTS a Wi-Fi P1i nabízí i VoIP, 3,2megapixelový fotoaparát s automatickým zaostřováním a rozšířenou klávesnicí.Sony Ericsson představil přístroj P1i. Kompaktní zařízení kombinuje mobilní telefon s plnohodnotným e-mailovým klientem, internetovým prohlížečem, kapesním počítačem a fotoaparátem. To je určeno hlavně pro mobilnější uživatele. Kromě UMTS a Wi-Fi P1i nabízí i VoIP, 3,2megapixelový fotoaparát s automatickým zaostřováním a rozšířenou klávesnicí.

Ve srovnání s posledním modelem P990i nabízí o 25 % menší rozměry. Stejně jako jeho předchůdci je P1i navržen s důrazem na telefonování. Je připraven pro 3G sítě, takže s ním lze uskutečňovat i videohovory či hovory VoIP. P1i nabízí díky UMTS a podpoře Wi-Fi také vysokorychlostní přenos dat, což se hodí například při stahování objemnějších e-mailových příloh. 2,6palcová dotyková obrazovka je přitom upravena pro lepší čitelnost na přímém světle.Integrovaná paměť má kapacitu 160 MB, samozřejmostí je možnost zapojení přídavné paměťové karty - přímo v balení přístroje bude dodávána jedna o velikosti 512 MB.


P1i nechybí ani vestavěné FM rádio nebo hudební a video přehrávač (větší obrázek).

Uživatelé se mohou připojit k zabezpečeným podnikovým sítím, stejně jako k soukromému e-mailovému účtu. Díky podpoře push e-mail klientů budou ihned upozorněni na každý nový e-mail. Bezpečnost dat, například v případě odcizení přístroje, je zaručena možností jejich vzdáleného odstranění. Za operační systém byl zvolen Symbian 9.1 se softwarovou platformou UIQ 3.0.

Přístroj nabízí 3,2megapixelový fotoaparát s automatickým zaostřováním a přisvětlením. Ten zároveň slouží jako skener klasických papírových vizitek. Díky softwaru pro rozpoznávání znaků je možné údaje z vizitky zatřídit přímo do kontaktů v telefonu. Přístroj bude uveden na trh v průběhu třetího čtvrtletí tohoto roku.

Foto: Sony EricssonKomentáře