Konec zmeškaných schůzek - Cz.nic nabízí službu synchronizace času na PC

Otevřený a veřejně využitelný server NTP (Network Time Protocol) spustila organizace Cz.nic. Pomocí něj si může kdokoliv ve svém počítači, připojeném k internetu, přesně seřídit systémový čas.Otevřený a veřejně využitelný server NTP (Network Time Protocol) spustila organizace Cz.nic. Pomocí něj si může kdokoliv ve svém počítači, připojeném k internetu, přesně seřídit systémový čas.
Časový server má v hierarchii NTP serverů úroveň stratum 1, což znamená, že je přímo připojen ke zdroji přesného časového signálu – v případě NTP serveru Cz.nic jde o GPS Trimble Acutime Gold.
Synchronizace systémového času počítače s časovým serverem vyžaduje pouze jednoduché nastavení a připojení k internetu. Stručný návod k nastavení synchronizace času s NTP serverem sdružení CZ.NIC u počítačů s operačními systémy Windows, Linux a Mac OS X je k dispozici na adrese podpora.nic.cz/SynchronizaceCasu.
„Při synchronizaci přesného času v počítači hraje roli způsob připojení a parametry sítě mezi zdrojem přesného času a klientským počítačem. Proto jsme spustili NTP server, který je připojen do českého internetu prostřednictvím peeringového centra Nix.cz a garantuje tedy rychlou odezvu do většiny českých sítí,“ řekl Ondřej Surý, technický ředitel sdružení Cz.nic.


Komentáře