Metalická kabeláž Inteleku nabízí podporu pro 10Gb Ethernet

Novou řadu produktů Solarix 10G, která je určena pro sítě s protokolem 10GBase-T, představila firma Intelek. Všechny prvky nové řady jsou stíněné a plně odpovídají kategorii 6A pro metalické systémy strukturované kabeláže.Novou řadu produktů Solarix 10G, která je určena pro sítě s protokolem 10GBase-T, představila firma Intelek. Všechny prvky nové řady jsou stíněné a plně odpovídají kategorii 6A pro metalické systémy strukturované kabeláže.
Řada Solarix 10G obsahuje neosazený stíněný patch panel, stíněné keystony kategorie 6A, dvakrát stíněné patch kabely kategorie 6A a instalační kabel kategorie 7 s pláštěm LSOH.
Stínění všech prvků zajišťuje maximální odolnost proti tzv. cizímu přeslechu (Alien Crosstalk), který negativně ovlivňuje přenosy o rychlosti 10 Gb/s.
Keystone SXKJ-10G-STP-BK má úzký profil, který umožňuje univerzální zapojení v různých prvcích, a to včetně modulárních zásuvek Tango, Element a Time. Keystone vybaven duální svorkovnicí IDC typu 110/Krone, k zařezání kabelů tak lze použít standardní nástroj typu 110 nebo Krone. Svorkovnice je označena podle standardů zapojení T568A i T568B. Keystone bez problémů splňuje všechny standardy nové kategorie 6A. Minimální životnost keystonů je 1000 zapojení nebo odpojení a deklarovaná životnost svorkovnice je minimálně 200 zařezání.
Neosazený stíněný patch panel SX24M-0-STP-BK je určen pro použití s keystony SXKJ-10G-STP-BK 6A. Panel lze osadit 24 keystony. Nabízí také vyvazovací lištu, která slouží k pevnému uchycení kabelů přímo k tělu panelu. Výška patch panelu SX24M-0-STP-BK je 1U a dodává se v černé barvě.
Stíněné patch kabely S-STP produktové řady Solarix 10G jsou nabízeny v délkách 0,5, 1, 2, 3, 5, 7 a 10 metrů. Litá ochrana brání u těchto patch kabelů poškození konektorů RJ-45 a zvyšuje tak jejich životnost.
Instalační kabel řady Solarix 10G s označením SXKD-7-SSTP-LSOH byl testován pro použití až do šířky pásma 900 MHz. Každý pár vodičů v kabelu je stíněný hliníkovou fólií a všechny čtyři páry vodičů jsou pak společně stíněny opletem. Plášť kabelu je vyroben z materiálu, který neobsahuje halogenní prvky. Instalační kabel SXKD-7-SSTP-LSOH splňuje normy EN 50173-1 a ISO/IEC 11801:2002.


Komentáře