Micos chce zrychlit současnou xDSL zlepšením parametru Signal to Noise Ratio

Společnost Micos uzavřela se společností Phylogy smlouvu o spolupráci na vývoji, integraci a prodeji telekomunikačního zařízení pro zvyšování dostupné šířky pásma xDSL linky.Společnost Micos uzavřela se společností Phylogy smlouvu o spolupráci na vývoji, integraci a prodeji telekomunikačního zařízení pro zvyšování dostupné šířky pásma xDSL linky.
Firma Phylogy se zavázala k dodávkám hlavní elektronické části zařízení, která nese obchodní název TripleStream xDSL Single-Line Conditioner. Technologické centrum Micosu naopak bude zajišťovat konstrukční návrh finálního výrobku, jeho modifikaci dle lokálních telekomunikačních specifik zákazníků v zemích EU, testování, kompletaci a prodej.
TripleStream xDSL Single-Line Conditioner je xDSL analogové zařízení, které filtrací šumu a zesílením signálu významně zlepšuje dostupnou šířku pásma linky xDSL. Zařízení využívá technologii TripleStream společnosti Phylogy, která akceleruje výkon xDSL zvýšením parametru SNR (Signal to Noise Ratio) v telekomunikačním kabelu. TripleStream se umístí přibližně do bodu, který odpovídá polovině vzdálenosti mezi zařízením DSLAM a účastnickým zařízením. TripleStream vyladí své vnitřní obvody tak, aby se automaticky kompenzovala vzdálenost, průřez vodiče a jiné proměnné přenosové veličiny. TripleStream vyžaduje pouze minimálním příkon.
„Tato nová technologie umožní významné zvýšení dostupnosti vysokorychlostního broadbandu na klasických metalických sítích. Bude to přímá podpora rozvoje informační společnosti nejen v České republice, ale i v dalších zemích Evropy. Velmi oceňuji to, že nám společnost Phylogy dala důvěru a očekávám pozitivní odezvu evropského trhu, kterému přinášíme lepší dostupnost video (IPTV), hlasových (telefonování) a datových (vysokorychlostní internet) služeb," řekl Svatoslav Novák, jednatel společnosti MICOS.


Komentáře