Microsoft a Dropbox opět rozšířili svou spolupráci

Americké společnosti Microsoft a Dropbox včera rozšířily spolupráci z listopadu minulého roku a představily novinky v propojení Office se známým cloudovým úložištěm.

Microsoft a Dropbox opět rozšířili svou spolupráci


Obě firmy ve společném prohlášení minulý čtvrtek uvedly, že Microsoft nově přidal Dropbox jako jednu z možností k ukládání dat do Office Online, což je webová verze Wordu, Excelu a PowerPointu, která je součástí každého komerčního předplatného Office 365.

„Nově můžete do Office Online přidat svůj dropboxový účet a jednoduše prohlížet a upravovat v Office Online své soubory uložené na Dropboxu,“ uvedl Microsoft na svém blogu. „Kromě toho můžete také vytvářet v Office Online nové soubory a ukládat je přímo na Dropbox.“

Dropbox pak přidal do uživatelského rozhraní své cloudové služby tlačítko „Otevřít“, které se objeví u náhledů souborů vytvořených ve Wordu, Excelu a PowerPointu. Pokud uživatel na toto tlačítko klikne, dokument se otevře v příslušné aplikaci Office Online.

„Můžete přistupovat k Dropboxu přímo z Office Online, takže není problém otevřít jakýkoli soubor z Dropboxu - nebo ukládat nové soubory na Dropbox - aniž byste museli opustit Office Online,“ konstatoval na svém blogu Dropbox.

Jde o implementaci vůbec posledních změn, které Microsoft a Dropbox představili v listopadu minulého roku. Tehdy firmy uvedly, že propojení Dropboxu s Office Online bude kompletní v první polovině roku 2015. Před několika měsíci Microsoft propojil Dropbox s mobilními aplikacemi Office určenými pro iPad, iPhone a androidové smartphony a Dropbox na oplátku vydal vlastní aplikaci určenou pro mobilní operační systém Windows Phone.

Nyní obě firmy pracují na propojení Dropboxu s chystanými Office 2016 pro Windows a OS X.

Ani jedna z firem zatím neoznámila, zda Dropbox bude k dispozici jako jedna z možností k ukládání dat i v klasické „krabicové“ verzi Office a ne pouze u předplatitelské služby Office 365.

Například Office 2016 pro Mac, jehož preview verze byla zveřejněna před pěti týdny, Dropbox jako možnost k ukládání dat nenabízí.

Úvodní foto: Fotolia © WavebreakMediaMicro


Komentáře