Microsoft musí přejmenovat službu SkyDrive

Britský Vrchní soud nařídil americké společnosti Microsoft, aby přejmenovala svou cloudovou službu SkyDrive kvůli sporu s britskou společností BSkyB.

Microsoft musí přejmenovat službu SkyDrive


Soudkyně britského Vrchního soudu napsala, že existují důkazy, podle nichž si veřejnost zaměňuje podobně znějící názvy služeb od Microsoftu a BSkyB. Microsoft původně prohlásil, že se odvolá, nyní však jeho mluvčí oznámili, že tak neučiní výměnou za dočasnou možnost užívání názvu SkyDrive. Ve společném prohlášení obě společnosti uvedly, že jejich „dohoda reflektuje snahu firem vyhovět požadavkům soudu pro dobro zákazníků.“

Je nutno podotknout, že obě korporace spolu čím dál více spolupracují. Britští vlastníci konzole Xbox 360 od Microsoftu mají skrz ni přístup k televizním kanálům Sky a objevily se i zprávy o tom, že obě společnosti budou po vydání konzole Xbox One spolupracovat ještě blíže.

I když BSkyB ukončilo fungování své cloudové služby Store & Share na konci roku 2011, britská společnost tvrdila, že využití slova „Sky“ v názvu služby Microsoftu činí problém, jelikož i nadále fungují služby jako Sky Boradband nebo Sky Go. Ve svém odůvodnění soudkyně uvedla, že uživatelé, kteří mají problém s produktem Microsoftu, volali na podporu BSkyB ve víře, že jim tuto službu poskytuje britská společnost.

Je to již podruhé za několik měsíců, co BSkyB úspěšně uhájila svou ochrannou známku proti jiné technologické firmě. Na konci minulého roku americká společnost Livescribe musela z britských obchodů stáhnout svůj produkt s názvem Sky poté, co prohrála soudní spor. Následně americká společnost svůj produkt přejmenovala na „Livescribe wifi smartpen“.

Microsoft nedávno měnil jméno ještě jednoho svého produktu. Původně americká společnost pojmenovala dotykové rozhraní svých Windows 8 jako „Metro“, aby jej bylo možné lépe rozeznat od tradičního desktopu. V srpnu minulého roku jej však firma začala nazývat „moderní uživatelské rozhraní ve stylu Windows 8“, jelikož německá společnost Metro AG (která provozuje i českou síť obchodů Makro) měla proti původnímu názvu výhrady. I když to ani jedna ze stran nepotvrdila, Microsoft rozeslal interní zprávu, podle níž měli jeho zaměstnanci ukončit používání názvu Metro „kvůli jednáním s důležitým evropským partnerem.“

Úvodní foto: © Microsoft


Komentáře