Microsoft nabídne telefon Nokia 130 za 500 korun

Telefon bude dostupný především v rozvojových zemích, jako jsou Indie, Čína nebo Indonésie.

Microsoft nabídne telefon Nokia 130 za 500 korun


Jak ve svém prohlášení uvádí samotný Microsoft, hlavní strategií mobilní divize firmy je nabízet dražší i levnější smartphony běžící na operačním systému Windows Phone. Současně se však hodlá věnovat i specifické skupině velmi levných telefonů.

S modelem Nokia 130 Microsoft cílí zejména na uživatele z rozvojových zemí, kteří dosud nepoužívali žádný telefon. Stejně tak prý půjde o vhodný doplněk či nouzové zařízení pro uživatele klasických chytrých telefonů.

Pořizovací cenou 25 dolarů bude model 130 o 90 dolarů levnější než Lumia 530, což je nejlevnější smartphone s Windows Phone, který Microsoft dosud představil. Stejný rozdíl získáme i při srovnání s nejlevnějším Androidem – Nokií X.

Microsoft vychází z předpokladu, že pro mnoho lidí z rozvojových zemí jsou zařízení s cenovkou přes 100 dolarů zkrátka příliš drahá. Společnost chce tak uvedením velmi levného modelu zabránit tomu, aby mu potenciální tržní podíl sebral jiný výrobce.

Nokia 130 bude vybavena 1,8palcovým displejem a bude ji možné používat s jednou či dvěma SIM kartami. Microsoft vyzdvihuje také měsíc dlouhou výdrž telefonu v pohotovostním režimu, což je důležité zejména pro uživatele žijící v oblastech, kde je stálý přísun elektrické energie neznámý pojem.

Telefon má dále zabudovaný video přehrávač, hudební přehrávač, FM rádio a svítilnu. Do prodeje by měl jít ve třetím čtvrtletí, a to hlavně v zemích, jako jsou Čína, Indie nebo Indonésie. Výběrem této trojice Microsoft rozhodně nestřílí naprázdno – tyto tři země v prvním čtvrtletí letošního roku obstaraly největší počet nových mobilních uživatelů.

 

Úvodní foto: © Microsoft


Komentáře