Microsoft nabízí další prostor na OneDrive

Až 1 TB navíc si můžou pořídit předplatitelé balíku Office 365. Ceny Microsoftu jsou však oproti konkurenci vyšší.

Microsoft nabízí další prostor na OneDrive


Microsoft začal předplatitelům Office 365 prodávat přidané úložné kapacity na OneDrive. Dalších 200 GB vyjde měsíčně na 2 dolary, 1 TB na 10 dolarů. K mání jsou pro předplatitele Office 365 Personal nebo Office 365 Home, dvou uživatelských plánů, jejichž primárním benefitem je sada balíků Office 365.

Ty skýtají v základní verzi 1 TB prostoru pro majitele účtu v plánu Personal nebo až 1 TB pro každého ze šesti uživatelů v plánu Home. Dodatečný prostor přikoupený k plánu Home však bude za danou cenu určen pouze pro jediného uživatele, tedy majitele účtu.

Plány na rozšíření cloudového úložiště Microsoft oznámil už v červnu, tehdy však bez konkrétního načasování. Tehdy také hovořil o tzv. OneDrive Personal Vaultu, chráněném oddílu pro ukládání těch nejcitlivějších a nejdůležitějších dat. Personal Vault má být přístupný skrze dvoufázové ověření jako je otisk prstu, sken tváře nebo jednorázový kód zaslaný na telefon uživatele. Na některých trzích už byl uveden, celosvětově bude k mání ještě do konce letošního roku.

Cenově však Microsoft patří k dražším. Apple i Google nabízejí 2 TB prostoru za 2 dolary měsíčně. Co se týče podnikové verze Office 365, její součástí je rovněž v základu 1 TB prostoru na OneDrive, ovšem na rozdíl od levnějších uživatelských plánů, řada firemních předplatitelů za dodatečné kapacity nemusí platit. Office 365 Enterprise E3 a Microsoft 365 E5 spolu s dalšími 17 typy předplatného, mají k dispozici teoreticky neomezené množství úložného prostoru.

Bez zásahu Microsoftu mohou administrátoři u těchto účtů navyšovat velikost úložiště z 1 TB až na 5 TB.

Úvodní foto: Microsoft


Komentáře