Microsoft nepovolí uživatelům Windows Marketplace sdílet aplikace

Společnost Microsoft neumožní lidem, kteří si koupí aplikaci z jejich plánovaného Windows Marketplace for Mobile, sdílet software s jejich přáteli a rodinou.


Uživatelé ale budou mít možnost instalovat a používat aplikace současně na maximálně pěti telefonech s operačním systémem Windows Mobile 6.5, pokud jsou ovšem tyto zařízení přihlášeny na stejný účet.

Příchod Windows Marketplace je očekáván na podzim, ve stejnou dobu, kdy se začnou prodávat smartphony s Windows Mobile 6.5.

Tyto kroky Microsoft učinil z prostých důvodů. "Hodně lidí má obavu, že přijdou o své aplikace a osobní data, když ztratí, upgradují, nebo si koupí nový telefon," stojí ve zprávě vydané Microsoftem ve středu. "Pokud si zakoupíte aplikaci na Windows Marketplace for Mobile, bude Vám dovoleno ji reinstalovat na určitém počtu dalších mobilních zařízení, jednoduše a zdarma." Nicméně ve zprávě dále stojí: "Jak je zmíněno v pokynech pro využití Windows Marketplace for Mobile, tato možnost je pouze pro mobilní telefony vlastněné osobou, která je zároveň pořizovatelem aplikace, sdílení aplikací je zakázáno."

Americká pobočka Computerworldu si vyžádala vysvětlení této části dosud nezveřejněných pokynů k užití služby Marketplace a oddělení pro styk s veřejností firmy Microsoft zaslalo vysvětlení: "Můžete si nainstalovat a používat jednu kopii aplikace na maximálně pěti zařízeních, které osobně vlastníte nebo spravujete a jejichž Windows Live ID je svázáno s Vaším Windows Marketplace for Mobile účtem. Nemůžete instalovat nebo používat aplikaci na zařízeních, která nevlastníte nebo nespravujete."

Uživatelé budou stále mít možnost vrátit aplikaci, pokud o to ovšem požádají do 24 hodin od nákupu. Také jim bude dovoleno stáhnout si zaplacený software kolikrát budou chtít, pokud ovšem nepřekročí limit pěti telefonů.

Microsoft plánuje využít systém ověřování Live ID ke sledování aplikací a k prevenci před piráty.

Související články:
Microsoft upraví Windows Mobile za pomocí renomovaných designérů
Vývoj Windows Mobile bude rychlejší, tvrdí Ballmer
Microsoft: Windows Mobile bude možné ovládat hlasem
Mobilní prohlížeč Fennec už i pro Windows Mobile
Microsoft odhalil OS Windows Mobile 6.5Komentáře