Microsoft přidá do Outlooku synchronizaci se sociálními sítěmi

Společnost Microsoft chce rozšiřovat svůj komunikační klient Outlook, který je součástí kancelářské sady Office, o podporu sociálních služeb jako je Facebook, LinkedIn nebo Myspace.


Díky tomuto rozšíření budou uživatelé Outlooku dostávat informace ze zmíněných sociálních sítí obdobně jako svojí běžnou poštu. Vše je ale zatím ještě ve vývoji, neboť Microsoft zatím uvolnil beta verzi Outlook Social Connectoru v uplynulém týdnu s tím, že aktuální novinkou je zatím jen podpora doplňku přinášejícího synchronizaci s LinkedIn, díky čemuž mohou uživatelé stahovat nejnovější feedy z této sítě. Tento doplněk zobrazuje profilové fotografie a aktivity z LinkedIn u všech kontaktů, od kterých uživatel přijímá e-maily.

Microsoft také ohlásil, že spolupracuje s Facebookem a MySpace a očekává, že podpora těchto sítí bude do jeho sociálního konektoru zařazena spolu s uvedením nové verze kancelářského balíčku Office 2010, která má jít do prodeje v červnu. Rozšíření Outlooku o podporu sociálních sítí je signálem, že tento typ komunikace se stává v byznysu již pomalu respektovaným kanálem a zařazuje se tak po bok tradičním metodám navazování kontaktů.

Uživatelé, kteří patří mezi beta testery nového Outlooku 2010 a chtějí si tuto funkcionalitu vyzkoušet, si musí nejprve stáhnout poslední verzi Outlook Social Connectoru a následně pak i doplněk LinkedIn Outlook Connector. Následně je potřeba Outlook restartovat a řídit se instrukcemi aplikace. Connector také přidává Outlooku nové sociální funkce a uživatel může např. přímo z této aplikace odesilateli e-mailu nabídnout zařazení mezi jeho přátele v sociální síti.Komentáře