Microsoft oficiálně spouští My Phone a oznamuje budoucí plány

Od příštího úterý budou moci všichni majitelé přístrojů s operačním systémem Windows Mobile používat novou službu od Microsoftu - My Phone.


Služba My Phone byla ve verzi limited beta představena již v únoru. Teprve příští týden ji ale budou moci používat všichni uživatelé Windows Mobile (tedy alespoň ti, kteří používají mobilní operační systém Windows Mobile 6.0), a to rovnou v 25 jazykových mutacích. Microsoft komunikuje My Phone jako backup service (tedy jako zálohovací službu), která uživatelům pomůže zachránit důležitá mobilní data v případě, že mobilní telefon ztratí, nebo jim bude ukraden. My Phone má být také zjednodušením pro všechny uživatele, kteří upgradují na novější modely. Základ datového úložiště je 200MB schránka, do které si uživatelé mohou synchronizovat veškeré své mobilní kontakty, kalendář, sms i data. JAVA aplikace na telefonu se následně synchronizuje s uživatelovým LIVE ID účtem.

My Phone bude i po úterním spuštění pro veřejnost stále v beta verzi a očekává se, že to tak zůstane minimálně až do spuštění nové verze Windows Mobile 6.5. Po opuštění beta verze se ale podle produktových manažerů z Microsoftu nebude jednat pouze o zálohovací službu. Jedna z připravovaných novinek je například lokalizace ztraceného, nebo ukradeného mobilního telefonu. Pokud bude mít přístroj integrovaný GPS modul, systém bude lokalizovat přístroj přes satelit. Jestliže se bude jednat o přístroj bez GPS, systém bude lokalizovat telefon podle tzv. "cellular tower triangulation" (systém bude hledat pozici telefonu podle nejbližších GSM vysílačů), nebo podle IP adresy, když bude zrovna telefon připojen k Wi-Fi.

V budoucí plné verzi bude možné také data ze zcizeného přístroje nadálku vymazat. Ovládání přístroje na dálku, či jeho lokalizace už některým firemním zákazníkům sice operátoři poskytují, nicméně služba My Phone by měla být první, která to umožní široké veřejnosti. O službách na zálohování mobilních dat si přečtěte třeba v článku Backup pro mobilní přístroje

Kromě toho bude My Phone umět také nechat telefon na dálku zvonit, i když bude v tichém módu. I když se to zdá těžko uvěřitelné, podle produktových manažerů pomoci to má lidem, kteří často ztrácí telefony mezi polštáři na gauči.

Podle Microsoftu budou služby navíc zpoplatňovány, základní funkce zálohovacího systému zůstanou zdarma.

SLužbu můžete vyzkoušet na oficiální stránce myphone.microsoft.czKomentáře