Microsoft spustil integraci Skypu do Outlook.com

Všichni uživatelé freemailu Outlook.com, kteří ve Skypu používají přihlašování pomocí účtu Microsoftu, mohou začít používat Skype přímo z webového prohlížeče. Prozatím v Brazílii, Francii, Kanadě, Německu, USA a Velké Británii. Další země by měly přibývat postupně.

Microsoft spustil integraci Skypu do Outlook.com


Uživatelé ve vybraných zemích nyní mohou používat funkce Skypu přímo z poštovního klienta spuštěného v prohlížeči. Nemusí si tedy nic instalovat a mohou „skypovat“ v podstatě odkudkoli, kde je přístup k internetu.

Propojení těchto dvou služeb nyní dává uživatelům Outlook.com používat videochat, hlasovou komunikaci i chat. Microsoft novou funkcionalitu oznámil na svém blogu a zároveň přislíbil, že k úvodní šestici začnou „zanedlouho“ přibývat další země.

Microsoft se pro tuto integraci rozhodl proto, že v současnosti přechází e-mailové komunikace plynule v hlasovou komunikaci nebo ve videohovory, někdy i naopak. Pokud tedy uživatelé pošty budou mít nástroje pro další formy komunikace přístupné přímo z adresáře pošty nebo jednotlivých zpráv, budou moci formy komunikace měnit plynule v rámci jednoho rozhraní.

„E-mail je pro většinu lidí důležitým a zcela běžným komunikačním nástrojem, dochází však k situacím, kdy si s někým potřebujete promluvit, ať už bez videa nebo s ním,“ napsal Dawn Martynuik, produktový manažer skupiny Outlook.com, ve zmíněném blogovém příspěvku.

Skype startuje ve freemailu Microsoftu s jistým zpožděním, uživatelé již nyní mají možnost chatovat pomocí facebooku nebo Googlu a mohou své zprávy provázat i se službami LinkedIn a Twitter.

Testovací verze této služby byla spuštěna v červnu loňského roku, kdy si ho mohli kromě nově registrovaných aktivovat i stávající uživatelé služby Hotmail. Ti, kteří nepřešli do nové služby dobrovolně, do ní byli začátkem tohoto roku převedeni automaticky, poté Microsoft ukončil provoz rozhraní Hotmailu. Testovací verze Skypu se v této službě začala objevovat loni v květnu.

Úvodní foto: © Microsoft


Komentáře