Microsoft testuje vlastní mikroblogovací službu OfficeTalk

Pod hlavičkou Office Labs připravuje Microsoft spuštění vlastní mikroblogovací služby určené především firemním zákazníkům.


Microsoft nebyl s to prozradit o svém novém projektu nějaké bližší informace. Pouze uvedl, že v současné době probíhá interní testování, avšak společnost se prý již poohlíží i po zákaznících ochotných se zapojit do pilotního testu.

Služba dostala název OfficeTalk a jejím primárním účelem by mělo být předávání stručných zpráv podobnou cestou, jakou to dělají například lidé používající Twitter. „Tento koncept přinese výhody mikroblogingu do firemního prostředí. Zaměstnanci budou moci ostatní informovat o svých pocitech, aktuální činnosti a tak podobně“ píše se v příspěvku na stránkách Office Labs.

Podle Microsoftu bylo již mnohokrát prokázáno, že mikrobloging nemusí být jen čistě sociální záležitostí a že jej lze využít i pro obchodní aktivity. Urychlí se tím prý firemní komunikace a zefektivnění dozná i celková spolupráce mezi zaměstnanci.

Microsoft nyní hodlá OfficeTalk otestovat společně s dalšími sociálně-síťovými projekty prostřednictvím běžných uživatelů. Doufá, že se mu podaří najít způsoby, jakými by společnosti mohly tyto technologie využít. Se svým projektem však rozhodně nebude první. Na trhu se nachází již několik zaběhlých služeb, fungujících na obdobném principu. Patří mezi ně například SocialText, StatusNet, Yammer či Socialcast. Podle pracovníků Microsoftu však OfficeTalk není pouhým produktem, ale především výzkumným projektem, který si bere za cíl zjistit, jak lidé mohou využít nástrojů sociálních sítí ke své práci.Komentáře