Microsoft uvedl novou generaci služeb Windows Live

Microsoft včera představil novou generaci online služeb Windows Live, která přináší nové funkce pro práci s fotografiemi či elektronickou poštou, pro rychlou výměnu krátkých zpráv i integraci s dalšími internetovými službami.Microsoft včera představil novou generaci online služeb Windows Live, která přináší nové funkce pro práci s fotografiemi či elektronickou poštou, pro rychlou výměnu krátkých zpráv i integraci s dalšími internetovými službami.

Její součástí je také bezplatná sada aplikací Windows Live Essentials pro instalaci na osobní počítač, která uživatelům umožní získat přístup k obsahu uloženému na webu, webových stránkách i v mobilních zařízeních.

Microsoft také spolupracuje s provozovateli významných online služeb na integraci jejich nástrojů do prostředí Windows Live a mezi partnery dnes patří například společnosti Flickr, LinkedIn, Facebook, Pandora, Twitter či WordPress. Spolupráce s dalšími partnery, včetně těch lokálních, má v blízké době následovat.

Mezi nejvýznamnější novinky, přicházející s novou generací Windows Live, patří:

Domovská stránka na adrese http://home.live.com, která je novým rozcestníkem pro všechny on-line služby, obsahuje přehled nových e-mailů, komunikační kanál „Co je nového“, profil, fotoalba, kalendář a přístup k uloženým souborům.

Windows Live Messenger 2009 – nová verze Windows Live Mesengeru přináší nové funkce jako foto/videoemotikony, kdy si uživatel může prostřednictvím webové kamery vyfotit či natočit sám sebe a získané emotikony, vyjadřující konkrétní náladu, pak používat při komunikaci. Dalšími novinkami jsou možnost sdílení fotografií přetažením myší do okna konverzace, podpora komunikačního kanálu „Co je nového” s aktuálními informacemi o online aktivitách připojených přátel, seznam oblíbených pro označení nejdůležitějších kontaktů či podpora skupinové textové komunikace až pro dvacet lidí najednou.

Windows Live SkyDrive – kapacita úložného prostoru pro jednotlivé uživatele nově vzrostla z 5 GB na 25 GB dat, současně došlo k užšímu propojení s ostatními službami rodiny Windows Live. Ke svým datům, jako jsou fotografie, hudba, dokumenty nebo rodinná videa.

Windows Live Fotogalerie – tato služba přináší funkci „Označení lidí“ (People tagging), jež umožňuje přidat informace o lidech na fotografii. Nově je také k dispozici funkce „Komentáře“ umožňující přidávat podrobnější popis, či informační kanál „What´s New“ (Co je nového).

Windows Live Hotmail – oproti předchozí verzi má nový Live Hotmail podle slov Microsoftu přinést rychlejší práci s elektronickou poštou a např. o 80 % vyšší efektivitu při odstraňování nevyžádaných zpráv. Nové změny zahrnují možnost soustředit různé e-mailové účty do jednoho, přistupovat k němu v podstatě z jakéhokoliv zařízení, dále zvýšení kapacity e-mailové schránky, přepracovaný kalendář se snazším sdílením údajů s ostatními uživateli, možnost sledovat celou řadu různých kalendářů a propojení s aplikací Microsoft Outlook.

Windows Live Skupiny – jakákoliv skupina uživatelů se společným zájmem (fotbal, vaření apod.) může prostřednictvím služby Windows Live Skupiny získat prostor pro diskuse a spolupráci se sdíleným kalendářem, sdíleným úložným prostorem pro data, společnou e-mailovou adresou a přístupem k výměně krátkých zpráv v rámci aplikace Windows Live Messenger.Komentáře