Microsoft uvolnil Internet Explorer 10 pro Windows 7

Finální verze Internet Exploreru 10 (IE10) je dostupná i pro uživatele Windows 7. Aktualizace přichází dva roky poté, co společnost prohlížeč na své konferenci představila. Uživatelé mohou zatím zůstat u IE9.

Microsoft uvolnil Internet Explorer 10 pro Windows 7


IE10 automatické aktualizacePrvní aktualizaci získají zákazníci, kteří měli nainstalovanou ukázkovou verzi prohlížeče. Další uživatelé Windows 7 aktualizaci podle slov Microsoftu dostanou „v následujících týdnech“, přesnější časový údaj společnost neposkytla. Rozhodně se najde celá řada uživatelů Windows 7, kteří využívají každou příležitost (většinou pod články na blogu Microsoftu), aby se mohli zeptat, kdy už aktualizaci konečně získají.

Debut nového prohlížeče přišel mnohem později, než analytici předpokládali. V dubnu 2011, když Microsoft IE10 představil jen pár týdnů po té, co vyšel IE9, se předpokládalo, že společnost chce začít vydávat nový prohlížeč každoročně. Na čínském webu Win8China se minulý týden objevily náhledy obrazovek s aktualizací Windows 8, která je plánovaná na srpen. Jeden z nich údajně zobrazoval i IE11.

IE10 je první prohlížeč, který Microsoft vydal po změně politiky aktualizací v roce 2011. Místo toho, aby společnost žádala povolení na každou aktualizaci, přešla po vzoru Chromu nebo Firefoxu na „tichý“ režim a aktualizace instaluje automaticky.

IE10 podporuje pouze systémy Windows 8 a Windows 7, takže uživatelům Windows Vista zůstane IE9. Microsoft v novém prohlížeči nabízí lepší výkon a zvýšenou podporu webových standardů, ale nejdiskutovanější je funkce „Do Not Track“ (DNT, zákaz sledování ze strany webových stránek), protože ji bude mít prohlížeč v základním nastavení zapnutou. Tento krok způsobil povyk a některé společnosti, například Yahoo a Coca-Cola dokonce řekly, že budou signál ignorovat.

Do úterý bylo DNT v IE10 docela jednoduché ignorovat, protože prohlížeč byl dostupný pouze na nepříliš používaném operačním systému Windows 8. Automatická aktualizace prohlížeče na Windows 7 však znamená, že signál začne najednou vysílat 700 milionů dalších počítačů.

IE10 vyžaduje Windows 7 se Service Pack 1 (SP1), protože podporu pro Windows 7 RTM ukončí Microsoft v dubnu.

Akutalizaci se dá zabránit spuštěním blokovacího nástroje nebo za použití nástrojů Windows Server Update Service (WSUS) nebo System Management Servers (SMS).

Úvodní foto: © Microsoft


Komentáře