Mobilní internetové zařízení nové generace představila Nokia

Internetový tablet N810 představila firma Nokia. Podle výrobce se jedná o předzvězd toho, co uživatelé mohou v oblasti mobilních komunikací v blízké budoucnosti očekávat.Internetový tablet N810 představila firma Nokia. Podle výrobce se jedná o předzvězd toho, co uživatelé mohou v oblasti mobilních komunikací v blízké budoucnosti očekávat.
Nokia N810 je opatřena operačním systémem 2008 založeným na Linuxu, který je možné aktualizovat rovněž v přístroji Nokia N800, což je hardware předchozí generace. Software má uživatelské rozhraní, které lze přizpůsobit osobním potřebám uživatele, a obsahuje nejrůznější novinky, jako jsou prohlížeč založený na Mozille s aplikacemi Ajax a Adobe flash 9, podporu pro bluetooth headset a rovněž vylepšené funkce video a audio.
Přístroj má vysouvací klávesnici a dotykovou obrazovku o velikosti 4,1 palců a s rozlišením 800 x 480 bodů.
Novinka obsahuje i takové aplikace, jako jsou Video Gizmo, Skype, Rhapsody, Boingo Wireless, Earthlink či The Cloud.
“Přístroj Nokia N810 představuje sílu tradičního počítače zabalenou do kapesního formátu. Jeho otevřená standardní technologie zrychluje spojování mnohých funkcí a služeb v jediném přístroji ”, řekl Ari Virtanen, viceprezident divize Convergence Products, Multimedia společnosti Nokia. “Naše nová Nokia N810 nabízí uživatelům skutečnou zkušenost s Web 2.0 v kompaktním, stylovém a přece cenově dostupném balíku - spojuji lidi s tím, co je pro ně důležité.


Komentáře