Motorola získala partnera pro smartphone Ara

Společnost 3D Systems bude pro Motorolu tisknout části telefonu, který bude funkčně i esteticky kompletován až na základě požadavků zákazníka.

Motorola získala partnera pro smartphone Ara


Motorola podepsáním dohody učinila významný krok k realizaci svého ambiciózního projektu modulárních telefonů Ara. V zásadě jde o otevřenou hardwarovou platformu pro vytváření chytrých telefonů přizpůsobených přáním konkrétních zákazníků.

Společnost si podle svých slov dlouho lámala hlavu s tím, jak z idealistického projektu udělat masovou záležitost. Hlavní překážkou jeho realizovatelnosti byla právě výroba jednotlivých modulů, zvlášť těch vodivých. Tento problém je nyní po podepsání obchodní dohody s 3D Systems minulostí.

Pokud bude vývojová fáze dohody úspěšná, společnost 3D Systems se velmi pravděpodobně stane výhradním dodavatelem dílů pro celý projekt.
Avi Reichental, generální ředitel 3D Systems, se po uzavření dohody nechal slyšet, že kombinace strojů jeho firmy s designem telefonů od Motoroly dá vzniknout „továrně budoucnosti“.

Trojrozměrný tisk zažívá zlaté časy. Jde o technologii založenou na jednoduchém principu, kdy jsou na sebe postupně kladeny vrstvy vybraného materiálu – od plastu přes keramiku až po kovy, až nakonec vznikne požadovaný objekt. Vybrané materiály lze také různě kombinovat, ovšem nejčastěji se používá jediný materiál, a sice plast.

Podepsáním dohody se společnost 3D Systems rovněž zavázala k výraznému rozšíření svých možností tisku z více materiálů zároveň, a to včetně vodivých a funkčních materiálů. Společnost chce navíc zkombinovat aditivní a subtraktivní výrobní metody a vytvořit tak vysokorychlostní výrobní platformu.

Úvodní foto: © phonebloks.com


Komentáře