Mozilla znovu přesvědčuje uživatele starších Firefoxů k aktualizaci

Společnost Mozilla tento týden prostřednictvím nabídek automatické aktualizace nabízí uživatelům, kteří stále setrvávají u starších verzí jejího open source prohlížeče Firefox, aby přešli na nejnovější verzi 3.0.Společnost Mozilla tento týden prostřednictvím nabídek automatické aktualizace nabízí uživatelům, kteří stále setrvávají u starších verzí jejího open source prohlížeče Firefox, aby přešli na nejnovější verzi 3.0.

Mozilla s podobnou nabídkou přišla již v srpnu, kdy podle jejích slov více než polovina uživatelů Firefoxu 2.0 využila automatickou aktualizaci na verzi 3.0. Během dneška by pak mělo začít další kolo, v němž bude uživatelům setrvávajícím u Firefoxu 2.0 nabízena verze 3.0.5. Uživatelé budou mít na výběr provést aktualizaci ihned, odložit ji o 24 hodin a nebo ji odmítnout.

V současnosti podle posledních informací společnosti Net Applications, která se zabývá měřením podílů jednotlivých prohlížečů na trhu, používají třetí verzi Firefoxu stále jen tři čtvrtiny uživatelů Mozilly a v listopadu byl konkrétně podíl Firefoxu 2.0 na celosvětovém trhu webových browserů stále 4,8 %, což není málo. Verzi 3.0 pak používalo 15,6 %.

Firefox 2.0 by podle informací Mika Beltznera, ředitele projektu Firefox přijde na začátku roku 2009 ještě třetí kolo nabídky na aktualizaci ve které by mělo být uživatelům vysvětleno, proč Firefox 2.0 již není dále podporován. V současnosti Mozilla plánuje vypustit zhruba za dva týdny ještě poslední aktualizaci Firefoxu 2.0, konkrétně označenou jako 2.0.0.19. Poslední dvě aktualizace 2.0.0.17 a 2.0.0.18 vydané v říjnu a listopadu přinesly dohromady opravu 26 chyb.

Firefox 2.0 pak má zůstat dále k dispozici ke stažení ze stránek Mozilly, takže uživatelé, kteří se rozhodnout vyzkoušet verzi 3.0 a pak se budou chtít vrátit ke starší budou mít možnost stále Firefox 2.0 stáhnout a reinstalovat.


Komentáře