Na český trh míří nová generace smartphonů Acer

Společnost Acer chystá pro evropský trh na duben uvedení hned tří zajímavých telefonů se systémem Android. Acer osloví jak ty, kteří mají hlouběji do kapsy, tak příznivce špičkových technologií s líbivým designem. Všechny tři telefony disponují kvalitními reproduktory a rychlým uživatelským tlačítkem.

Na český trh míří nová generace smartphonů Acer


Acer pro uživatele svých telefonů připravil vlastní spouštěcí aplikaci, kterou nazval Liquid UI. Další z nadstaveb s označením AcerFloat zase umožňuje otevření několika oken aplikací současně a jejich libovolné rozmístění po displeji. Tedy něco, co je obvyklé spíš ve světě počítačů. Další užitečnou funkcí je okno Float Caller, které v případě příchozího telefonátu nezabere celou plochu displeje a nevyruší vás z aktuální aktivity. Upozorní uživatele pomocí dialogového okna zabírajícího jen část displeje. V tomto okně je možno hovor přijmout nebo odmítnout nebo odpovědět pomocí SMS. Všechny přístroje jsou také vybaveny reproduktory s kvalitou DTS a speciálním tlačítkem AcerRAPID, které umí rychle spustit vybranou aplikaci, a to i v odpočívajícím smartphonu. Uživatelé si také rychle zvykli na cloudové úložiště, které umožňuje zálohovat obsah telefonu. I to nabízí Acer vlastní. U všech telefonů je jako základ použit Android 4.2.2 Jelly Bean.

Liquid Z4

Nejlevnější z trojice se čtyřpalcovým displejem s rozlišením 480 x 800 pixelů postačí na běžné aktivity. Dvoujádrový procesor s taktem 1,3 GHz a 0,5 MB operační paměti pohodlně zvládne telefonování, SMS, web, sociální sítě a nějakou tu jednodušší hru. Vnitřní úložiště o kapacitě 4 GB lze rozšířit paměťovou kartou microSD s kapacitou do 32 GB. Přístroj je vybaven modulem GPS, dá se tedy použít i pro navigaci, případně označování příspěvků a fotografií v sociálních sítích aktuální polohou. Pětimegapixelový fotoaparát je vybaven kvalitní optikou s dobrou světelností a automatickým ostřením a měl by tedy ukázat záda konkurenci ve své cenové hladině (pod 3 000 Kč). Na druhý fotoaparát zamíření na uživatele a používaný při videohovorech už nezbyly peníze. Telefon bude po vzoru konkurence k dispozici ve dvou nejběžnějších barvách, tedy černé a bílé.

Liquid Z5

O trochu větší bratříček je vybaven pětipalcovým displejem s rozlišením 480 x 854 pixelů a podporuje dvě aktivní SIM. Ostatními technickými parametry je v podstatě srovnatelný s modelem Z4. Kromě podpory druhé SIM je osazen i druhým fotoaparátem v základním rozlišení VGA. Jeho cena by se měla pohybovat nad úrovní 4 000 Kč a k dispozici bude v barevných variantách šedá a bílá. Tedy, takto barevný je zadní kryt, přední panel je v obou případech černý.

Liquid E3

Nejvýkonnější z trojlístku má sice menší displej než model Z5 (4,7 palce), ale zase využívá technologii IPS a nabízí rozlišení 720 x 1280 pixelů. Čtyřjádrový procesor s frekvencí 1,2 GHz a operační paměť 1 GB umožní svižnou práci i s náročnějšími aplikacemi a hrami. Čtrnáctimegapixelový zadní fotoaparát už zvládne i něco víc než jen momentky z akcí nebo snímky obědů a večeří. Přední doplňkový foťáček nabízí rozlišení 2 megapixely. Monolitické tělo bude k dispozici ve dvou klasických barvách, tedy černé a bílé. Telefon by se měl prodávat v cenové hladině pod 5,5 tisíce korun. Acer slibuje, že všem uživatelům nabídne aktualizaci na nejnovější verzi Androidu 4.4 Kit Kat v průběhu tohoto roku.

 

Úvodní foto: © Acer


Komentáře