Na Facebooku lze konečně stanovit "dědice" účtu v případě smrti

Facebook dává uživatelům své sociální sítě více kontroly nad tím, jak se s jejich účtem bude nakládat v případě jejich smrti.

Na Facebooku lze konečně stanovit "dědice" účtu v případě smrti


Na Facebooku se  u uživatelů ve Spojených státech (prozatím) objevila nová volba, pomocí které může uživatel této největší sociální sítě světa určit jednu osobu - chcete-li "dědice účtu" - která se bude v případě smrti daného uživatele o jeho účet i nadále starat.

Tato osoba bude moci měnit profilovou fotografii, umístit na Timeline parte, přijímat žádosti o přátelství a stahovat archiv fotografií a příspěvků, které na svůj účet uživatel umístil.

Na druhou stranu "dědic" nebude mít nad účtem zesnulého plnou kontrolu, jelikož nebude moci upravovat starší příspěvky, přistupovat k soukromým zprávám nebo mazat celý účet.

Doposud Facebook účet uživatele v případě jeho smrti zmrazil a vedle jména dané osoby umístil nápis "Vzpomínáme", přičemž z jeho profilu smazal všechny reklamy.

Tato možnost je na Facebooku stále nastavena jako implicitní a novou funkci "dědice" je tedy nutné manuálně zapnout. I když je nová funkce zatím dostupná pouze pro uživatele ve Spojených státech, další státy mají podle provozovatelů rychle následovat.


Úvodní foto: Fotolia © boygostockphoto


Komentáře