Na provoz Wikipedie přispěli uživatelé přes 6 milionů dolarů

Uživatelé a příznivci otevřené internetové encyklopedie Wikipedie přispěli na pokrytí jejího provozu dohromady částkou převyšující 6,2 milionu dolaru. Cílem bylo dosáhnout sumy 6 milionů, což se podařilo těsně před koncem roku 2008.


Ještě v první polovině prosince bylo vybráno jen něco přes 4 miliony, ale aktivní propagace a zobrazení informace o probíhající sbírce v horní části stránek s vyhledávanými informacemi způsobilo, že uživatelé i přes ekonomickou krizi Wikipedii štědře podpořili a zabezpečili tak prostředky pro její další provoz. O příspěvky prostřednictvím zveřejněného dopisu požádal také sám zakladatem Wikipedie, Jimy Walles - přečíst si jeho prosbu můžete zde (v češtině).

Přispívat je možné i nyní a to prostřednictvím služby PayPal, bankovních převodů, poštovních poukázek, šeků či služby Moneybookers a váš příspěvek bude zobrazen v seznamu na speciální stránce (http://wikimediafoundation.org/wiki/Special:ContributionHistory/cs) i s případným komentářem, který k němu můžete přidat. Minimální výše daru je pro české uživatele stanovena na 20 Kč.

Přispět na provoz Wikipedie můžete z této stránky.

Další informace o neziskových aktivitách, výroční zprávu a odpovědi na otázky týkající se Wikipedie najdete pak zde.

Jádro Wikipedie tvoří globální komunita více než 150 000 dobrovolníků. Za téměř osm let vytvořili více než 11 milionů článků v 265 jazycích. Informace na našich stránkách získává každý měsíc přes 275 milionů lidí a to zcela zdarma a bez reklam. Česká verze Wikipedie začala svou činnost v roce 2002, nyní má již přes 115 tisíc článků. O rok dříve odstartovala anglická verze, která momentálně čítá přes 2,6 milionů článků.Komentáře