Nové serverové řešení pro sjednocenou komunikaci představil Siemens

OpenScape UC Server podle výrobce odstraňuje bariéry mezi tradičně oddělenými systémy hlasové, video a jednotné komunikace a umožňuje provoz kompletní sady aplikací pro sjednocenou komunikaci. Aplikační sada OpenScape v současné době zahrnuje hlasovou aplikaci HiPath 8000, aplikaci OpenScape Video pro videokonference ve vysokém rozlišení a aplikaci pro sjednocenou komunikaci založenou na rolích.OpenScape UC Server podle výrobce odstraňuje bariéry mezi tradičně oddělenými systémy hlasové, video a jednotné komunikace a umožňuje provoz kompletní sady aplikací pro sjednocenou komunikaci. Aplikační sada OpenScape v současné době zahrnuje hlasovou aplikaci HiPath 8000, aplikaci OpenScape Video pro videokonference ve vysokém rozlišení a aplikaci pro sjednocenou komunikaci založenou na rolích.
OpenScape UC Server lze provozovat v podstatě v jakémkoliv IT nebo telefonním prostředí, včetně systémů tradiční TDM či IP telefonie od kteréhokoliv dodavatele a umožňuje provoz služeb založených na aktuální dostupnosti, administraci, řízení relací a další sdílené služby. Jedná se o modulární řešení, kde lze jednoduše aktivovat požadované licenční klíče na úrovni jednotlivých uživatelů.
Serverové řešení OpenScape pro sjednocenou komunikaci je od základu budováno jako otevřená softwarová platforma na bázi SIP pro provoz IT a sjednocené komunikace spolu se sdílenými komponenty webových služeb využívajícími servisně-orientované architektury Siemens OpenSOA.
Stávající aplikace HiPath 8000 a HiPath OpenExchange (OpenScape Voice) byly upraveny pro nativní provoz na serveru OpenScape UC s cílem umožnit hlasová volání včetně funkce směrování na základě nejnižších nákladů (least-cost routing). Aplikace ze sady OpenScape UC lze provozovat v heterogenních prostředích, stejně jako integrovat s komplementárními systémy včetně IBM Sametime, Microsoft Office Communication Server a řady dalších.
OpenScape UC Server bude k dispozici ve třech verzích. Konfigurace Medium Edition (ME) je jednoserverové řešení s volitelnou redundancí do 1000 uživatelů. Verze Large Edition (LE) je víceserverová konfigurace až pro 100 000 uživatelů (plná funkcionalita pro 20 000 uživatelů, základní funkcionalita pro 100 000 uživatelů). Verze Hosted Edition (HE) obsahuje přídavné aplikační komponenty odpovídající specifickým požadavkům poskytovatelů služeb a hostingových organizací.
Siemens zároveň uvádí novou, přepracovanou verzi své aplikace OpenScape UC jako jeden z licencovatelných produktů pro OpenScape UC Server. Vylepšenou verzi (V3) lze nyní provozovat v podstatě v jakémkoliv telefonním nebo IT prostředí, na IP či klasické telefonní platformě od libovolného výrobce, a lze ji integrovat v téměř jakémkoliv IT nebo IM prostředí. Jakožto modulární řešení založené na rolích nabízí aplikace OpenScape UC řadu instalačních variant s možností snadného upgradu v rámci produktové nabídky podle konkrétních potřeb zákazníka.
Vedle jednouživatelské (Personal) existují i firemní (Enterprise) a vývojářská (Developer) verze, se škálovatelností až do 20 000 souběžných uživatelů. Aplikace OpenScape UC je postavena na standardní servisně-orientované architektuře OpenSOA a umožňuje hloubkovou integraci firemních procesů v podstatě v jakékoliv obchodní aplikaci (Communications Embedded Business Processes).


Komentáře