Novou platformu nejvýkonnějších přepínačů představilo Cisco

Novou platformu přepínačů Nexus pro datová centra, která kombinuje funkce Ethernetu, IP a ukládání dat napříč jediným jednotným síťovým polem, představila společnost Cisco. Její součástí je nový operační systém NX-OS a nedávno představená bezpečnostní architektura TrustSec.Novou platformu přepínačů Nexus pro datová centra, která kombinuje funkce Ethernetu, IP a ukládání dat napříč jediným jednotným síťovým polem, představila společnost Cisco. Její součástí je nový operační systém NX-OS a nedávno představená bezpečnostní architektura TrustSec.
Vlajkovou lodí nové řady switchů je Nexus 7000. Ten představuje škálovatelnou modulární platformu, která dosahuje přepínací kapacity až 15 terabitů za sekundu v jediném šasi a podporuje až 512 ethernetových portů s rychlostí 10 gigabitů za vteřinu, v budoucnu i Ethernet o rychlosti 40, respektive 100 Gb/s. Architektura je navržena tak, aby poskytovala přístup k síťovým a úložným zdrojům všem serverům. To umožňuje provést konsolidaci a virtualizaci datových center. Mezi klíčové prvky jednotné architektury patří společné I/O rozhraní a v budoucnu i podpora Fibre Channel přes Ethernet.
Software NX-OS byl speciálně vyvinutý s cílem maximalizovat odolnost datového centra a konsolidovat různorodé sítě. NX-OS slučuje podle výrobce funkcionalitu SAN-OS, přepínání druhé vrstvy či směrovacích protokolů třetí vrstvy a virtualizaci. Samodiagnostické funkce neustále sledují každou softwarovou komponentu operačního systému a je-li odhalena porucha, umožní pravidla NX-OS restart procesů bez narušení služeb. Tato modulární struktura zajišťuje izolaci chyb a automatické zotavení tak, že je možné procesy vzdáleně spouštět, pozastavit a upgradovat bez lidského zásahu.
Produkty Nexus 7000 Series budou k dispozici v druhém čtvrtletí roku 2008.


Komentáře