Nový Kerio MailServer nabízí bezproblémovou integraci různých kalendářních systémů

Novou verzi poštovního serveru Kerio MailServer 6.5 představila společnost Kerio. Mezi hlavní vylepšení novinky patří multiplatformní server CalDAV a rozšířený Outlook Connector.Novou verzi poštovního serveru Kerio MailServer 6.5 představila společnost Kerio. Mezi hlavní vylepšení novinky patří multiplatformní server CalDAV a rozšířený Outlook Connector.
CalDAV pro Kerio je podle výrobce prvním provedením CalDAV zaměřeným na nedostatek interoperability u firem, které používají smíšené platformy. S ostatními kalendářovými systémy mohou firmy využívat jen určité kalendářové aplikace, což brání spolupráci. MailServer je ale díky implementaci CalDAV mostem, který převádí proprietární i otevřené kalendářové standardy na četná softwarová řešení pro plánování, jako jsou Microsoft Outlook, Microsoft Entourage, Apple iCal nebo smartphone zařízení Windows Mobile a Palm Treo.
„S nabídkou CalDAV vestavěnou do Kerio MailServeru 6.5 si každý uživatel počítače PC nebo Mac ve firmě, která klade důraz na spolupráci, může k plánování a přijímání schůzek sám vybrat prakticky kteroukoliv kalendářovou aplikaci,“ uvedl Michael Osterman ze společnosti Osterman Research. „Na současném dynamicky se měnícím trhu je interoperabilita mezi proprietárními a otevřenými standardy pro rozvoj organizace nezbytná, a to zvlášť tam, kde si lidé vybírají k dosažení svých cílů nástroje dle vlastní volby.“
Zdokonalený Outlook Connector, což je rozšíření Keria pro Outlook, zase synchronizuje emaily s MailServerem a poskytuje uživatelům kompletní přístup k emailu a datům PIM. Groupwarové informace uložené v novém off-line datovém úložišti umožňují mobilním uživatelům Outlooku snadno přecházet mezi místy s přístupem na Internet i bez něj. Lokální úložiště dat výrazně zlepšuje schopnosti fulltextového vyhledávání. Díky této nové možnosti vyhledávání mohou uživatelé okamžitě lokalizovat zprávy pomocí klíčových slov v textu nebo hlavičce emailu, a to buď přímo v Outlooku nebo pomocí aplikace Google Desktop. Outlook Connector podporuje Outlook XP, 2003 a 2007.


Komentáře